Interpretacje

Interpretacja
17.06.2019 Podatki

Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do wycieczki dla pracowników, byłych pracowników i innych uprawnionych osób.

Interpretacja
02.04.2019 Podatki

Częściowe sfinansowanie pracownikom z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych kosztów wycieczek i uczestnictwa w imprezach kulturalno-oświatowych.

Interpretacja
21.11.2018 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przychód ze sprzedaży środków trwałych wchodzących w skład ośrodka wczasowego będzie wyłączony z kategorii przychodów podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
02.11.2018 Podatki

Moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń pracowników produkcyjnych oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, z którymi zawarto umowy cywilnoprawne wraz narzutami w części finansowanej przez Wnioskodawcę

Interpretacja
13.05.2016 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym Bank miał i ma prawo kwalifikować do kosztów uzyskania przychodów składnik wynagrodzenia wypłacanego pracownikom o nazwie świadczenia urlopowe?

Interpretacja
07.12.2015 Podatki

Czy środki funduszu wykorzystywane przez pracowników Wnioskodawcy w ramach wspólnej działalności socjalnej ponad wartość dokonanych przez niego odpisów na fundusz świadczeń socjalnych będą stanowiły jego przychód z nieodpłatnych świadczeń?

Interpretacja
29.09.2015 Podatki

W którym momencie pracownicy Wnioskodawcy uzyskają przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361; dalej: ustawa PDOF) - czy w momencie zasilenia punktami ich indywidualnych kont w Systemie Kafeteryjnym finansowanym ze środków ZFŚS, czy w momencie wymiany punktów na określone

Interpretacja
14.07.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy przychód ze sprzedaży środków trwałych wchodzących w skład ośrodka wczasowego będzie wyłączony z kategorii przychodów podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
17.01.2012 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych umorzenia pożyczki w związku ze śmiercią pożyczkobiorcy.

Interpretacja
09.11.2011 Podatki

Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości w przypadku wydatkowania środków na spłatę pożyczki udzielonej przez Bank będący pracodawcą wnioskodawczyni ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Interpretacja
22.06.2010 Podatki

1) Czy całość kosztów wynagrodzenia pracowników wypłacanych w terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony, należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 4g UPDOP w miesiącu, za który są należne?2) Czy narzuty na wynagrodzenia regulowane przez Spółkę w terminach wynikających z odpowiednich przepisów (w tym m. in. składki

Interpretacja
16.01.2008 Podatki

Czy Bank postępuje słusznie nie opodatkowując podatkiem VAT nieodpłatnego przekazania - na cele niezwiązane z prowadzoną działalnością składników majątku rzeczowego wykorzystywanego wcześniej w działalności Banku, na przykład telefonów komórkowych i komputerów, gdy Bank nie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu tych towarów, ponieważ zostały zakupione na potrzeby prowadzonej działalności

Interpretacja
29.01.2007 Podatki

Czy wydatki ponoszone na organizację spotkań integracyjnych ze środków obrotowych Spółki mogą zostać zaliczone przez Pana do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o PIT /przy uwzględnieniu zasad wynikających z art. 8 ustawy o PIT/ ?

Interpretacja
03.01.2006 Podatki

Czy odsetki od udzielanych pracownikom pożyczek mieszkaniowych z funduszu świadczeń socjalnych uwzględnia się w strukturze sprzedaży, o której mowa w art. 90 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
05.10.2005 Podatki

Czy wykazane po stronie aktywów należności i środki pieniężne związane z ZFŚS powinny być uwzględniane przy wycenie składników majątkowych przedsiębiorstwa wniesionego w zamian za udziały do Spółki ?

Interpretacja
11.07.2005 Podatki

Szpital udziela pożyczek na cele mieszkaniowe ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników wg regulaminu. Określone w umowie odsetki od wyżej wymienionych pożyczek zwiększają fundusz socjalny oraz stanowią świadczenie zwolnione od podatku VAT. Podatnik w swoim wniosku przedstawił następujące stanowisko: Dokument w formie wykazu - zestawienia kwot odsetek - przyjmowany jest do

Interpretacja
15.03.2005 Podatki

Czy dofinansowanie do wypoczynku indywidualnego, zapomogi z tytułu trudnej sytuacji materialnej, pomoc finansowana z tytułu zbilżających się świąt oraz świadczenie przeznaczone na zakup upominku z okazji zbliżających się świąt wypłacane emerytom i rencistom (byłym pracownikom poszczególnych szkół) z ZFŚS podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem w wysokoci 10%

Interpretacja
13.01.2005 Podatki

W Miejskim Zespole Obiektów Sportowych został utworzony fundusz świadczeń socjalnych. Regulamin utworzonego funduszu przewiduje udzielanie pożyczek na cele mieszkaniowe. Oprocentowanie tych pożyczek byłoby niższe niż oprocentowanie adekwatnych pożyczek udzielanych na warunkach rynkowych np. przez banki. Czy różnica pomiędzy oprocentowaniem pożyczek udzielonych na warunkach rynkowych a oprocentowaniem

Interpretacja
23.09.2004 Podatki

Czy świadczenie dzieciom swoich pracowników usługi polegającej na zorganizowaniu koloni letnich w kraju współfinansowanych w części przez spółkę z ZFŚS podlega opodatkowaniu wg obniżonej stawki 7%, czy też należy przedmiotową usługę opodatkować marżą zgodnie z art. 119 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ?

Interpretacja
08.06.2004 Podatki

Opodatkowanie dopłat dokonywanych przez pracodawcę do ceny biletów do teatru dla pracowników i emerytów.

Interpretacja
26.05.2004 Podatki

Czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu do następujących pojazdów:samochód Jelcz skrzyniowy, ze świadectwa homolologacji nie wynika dopuszczalna ładowność tylko liczba miejsc - 2,ciągnik samochodowy Mercedes Benz bez świadectwa homologacji, liczba miejsc wynikająca z dowodu rejestracyjnego - 2,wózki widłowe, jako maszyny robocze