Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 59.11.30.0, PKWiU 63.11.19.0, oraz 15% dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 73.11.11.0.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez Pana zakupem towarów przeznaczonych do prowadzenia bloga o tematyce kulinarnej oraz kręcenia materiałów video.
Uzyskiwane przychody ze świadczenia usług, sklasyfikowanych wg PKWiU 59.12.14.0 – „Usługi związane z efektami wizualnymi”, PKWiU 59.12.15.0 - „Usługi związane z animacją”, PKWiU 59.12.19.0 – „Pozostałe usługi postprodukcyjne związane z filmami, nagraniami wideo i programami telewizyjnymi” - podlegają opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Kwalifikacja wynagrodzenia związanego z wyświetleniami reklam w serwisie do odpowiedniego źródła przychodu.
Możliwość rozliczenia broni, amunicji, sprzętu taktycznego i akcesoriów jako koszty uzyskania przychodu, przez prowadzącego zajęcia rekreacyjne na strzelnicy, prowadząc działalność internetową na portalach internetowych (np. platforma oraz innych portali internetowych) o tematyce, broni, amunicji, strzelnic, strzelectwa, użycia broni oraz odpowiednich zachowań z bronią i bezpieczeństwa oraz działalności
Brak rozpoznania przychodu na moment wniesienia przez Inwestorów wkładów finansowych na realizację Przedsięwzięcia w zamian za prawo do udziału w zyskach z tytułu eksploatacji Dzieła filmowego.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług związanych z produkcją filmów, sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 59.11.1, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy.
Opodatkowanie wynagrodzenia otrzymanego z tytułu uczestnictwa w Programie Partnerskim X.
„Usługi związane z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych”, oraz PKWiU 59.13.1 „Usługi związane z dystrybucją i udzielaniem licencji na korzystanie z praw do filmów kinowych, nagrań wideo i programów telewizyjnych”, będą mogły być od 1 stycznia 2022 r. (do czasu gdy stan faktyczny lub prawny nie ulegnie zmianie ) opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zgodnie
Przychody uzyskane z tytułu udostępniania kodów oraz linków za pomocą domeny poza działalnością gospodarczą będą mogły podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% przychodów do kwoty 100 000 zł oraz 12,5% przychodów od nadwyżki ponad kwotę 100 000 zł z tytułu przychodów, o których mowa w art. 6 ust. 1a zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 4 lit. a) ww. ustawy.
Opodatkowanie dochodów z tytułu sprzedaży licencji/praw do filmików zamieszczonych w Internecie.
Stawka VAT dla usług reżyserii filmu wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych oraz usługi udzielenia licencji na wykorzystanie praw autorskich na dodatkowy czas lub rozszerzeniu ograniczenia terytorialnego emisji.
Stawka podatku VAT na usługi świadczone przez reżysera filmowego wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych na nabywcę ww. usług.
W ocenie tut. Organu, otrzymane przez Wnioskodawczynię dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nie stanowi dotacji w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, otrzymanej z budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego, co jest warunkiem koniecznym do zwolnienia tego dofinansowanie z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku
W zakresie opodatkowania oraz stawki podatku dla otrzymywanych honorariów autorskich wypłacanych przez organizację zbiorowego zarządzania
Dotyczy ustalenia podstawy opodatkowania towaru sprzedawanego w sklepie internetowym z rabatem co stanowić będzie rzeczywista kwota żądana od nabywcy z tytułu dostawy towaru objętego rabatem pomniejszona o należny podatek.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na: 1. zakup kart przedpłaconych,2. organizację spotkań szkoleniowo-integracyjnych dla pracowników i menadżerów,3. organizację spotkań związanych z obchodami długotrwałej współpracy z danym kontrahentem, w których uczestniczą pracownicy i kontrahenci,4. organizację spotkań dla managementu,5. organizację spotkań z okazji jubileuszu zatrudnienia
Czy słuszne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o podatku od osób prawnych:1) wydatków poniesionych na catering (żywność, napoje, wodę) w związku z koniecznością organizacji planu zdjęciowego (najczęściej mających miejsce poza siedzibą Spółki) oraz wydatków związanych z zakupem lub budową dekoracji planu zdjęciowego?2) wydatków poniesionych w związku