Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykorzystaniu współczynnika proporcji.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z realizacji projektu.
1. Brak prawa do odzyskania podatku VAT naliczonego od nabytych towarów i usług dotyczących modernizacji punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla lokatorów budynków mieszkalnych. 2. Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabycia pojazdu wolnobieżnego typu MELEX, z zastosowaniem proporcji z art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT. 3. Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od nabytych
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących budowę budynku oraz nabycie wyposażenia w zakresie realizacji projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu.
Częściowe prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego przy zakupach towarów i usług w trakcie realizacji Projektu.
Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanych samochodów służbowych marki 1 oraz 2; Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanego samochodu służbowego marki 3.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - modernizacja istniejącej sieci, zaprojektowanie zewnętrznej instalacji ciepłej wody - szpital.
Brak prawa do całkowitego lub częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy dla sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu operacyjnego.
Dotyczy ustalenia sposobu postępowania podczas przechodzenia na metodę rachunkową ustalania różnic kursowych
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy towarów i usług dokonywanych w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy skalkulowanej dla Urzędu Gminy oraz współczynnika wynikającego z art. 90 ust. 3 ustawy.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Ustalenie, czy korzystanie z Pojazdu przez Beneficjenta oraz Fundatora będzie podlegało opodatkowaniu CIT, w szczególności w ramach świadczeń z art. 24q ust. 1 pkt 1 lub pkt 3 updop, w związku z czym powstanie zobowiązanie podatkowe w CIT do zapłaty przez Fundację.
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym, przepisy art. 15e ustawy o CIT (w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2021 r.), miały zastosowanie do Kosztów Limitowanych związanych z działalnością gospodarczą w specjalnej strefie ekonomicznej zwolnioną z podatku dochodowego i Spółka w kalkulacji limitu określonego w art. 15e ust. 1 Ustawy o CIT (w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2021 r.) powinna
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od faktur dokumentujących zakup środków trwałych i aplikacji.
Skoro będą Państwo wynajmować samochody o napędzie elektrycznym, które wykorzystywane będą do działalności opodatkowanej oraz zwolnionej, to będzie Państwu przysługiwać prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących najem tych pojazdów. Wobec okoliczności, że nie będą mieć Państwo możliwości dokonania bezpośredniej alokacji kwot podatku naliczonego wynikającego z faktur
Zapytanie w zakresie: 1. Czy limit, o którym była mowa w art. 15e ust. 1 w zw. z ust. 12 ustawy o CIT, należało w latach 2018-2021 wyliczyć bez uwzględnienia przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy uzyskanych z działalności wolnej od podatku CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT? (stan faktyczny) 2. Czy ustalając w latach 2018-2021 nadwyżkę kosztów usług niematerialnych
Zapytanie, czy: 1. Limit, o którym była mowa w art. 15e ust. 1 w zw. z ust. 12 ustawy o CIT, należało w latach 2018-2021 wyliczyć bez uwzględnienia przychodów oraz kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy uzyskanych z działalności wolnej od podatku CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT. 2. Ustalając w latach 2018-2021 nadwyżkę kosztów usług niematerialnych ponad limit, o którym była
W zakresie ustalenia, czy Spółka ustalając dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop uwzględnia jako koszt uzyskania przychodu wydatki ponoszone przez Spółkę na wykonanie czynności cięcia rur, która to czynność ma miejsce w hali poza terenem SSE?
Czy do nabytych od podmiotów powiązanych kosztów usług niematerialnych (także opłat i należności licencyjnych) związanych z działalnością strefową Wnioskodawcy, z której dochód na mocy art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „updop”) jest wolny od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, należy stosować ograniczenie, o którym mowa w art. 15e ust. 1 updop