Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.13.2.
Zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych kursów medycznych - szkoleń online dla lekarzy (...), świadczonych kursów – szkoleń prawniczych dotyczących różnych aspektów usług stomatologicznych.
Preferencyjne opodatkowanie kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadań dotyczących projektu (aktywizacja)
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów sklasyfikowanych kodem PKWiU: 85.59.13.2 według stawki 8,5%.
Usługi szkoleniowe dla pilotów dronów będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych.
W zakresie zwolnienia z opodatkowania importu usług organizacji praktyk zawodowych oraz importu usług polegających na organizacji wycieczki fakultatywnej.
Możliwości opodatkowania w 2022 r. przychodów uzyskiwanych z pozarolniczej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy szkoleń realizowanych przez Państwa w ramach Projektu finansowanego w całości ze środków EFS oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu, które związane są z ww. czynnościami zwolnionymi od podatku
w zakresie zwolnienia od podatku usług szkolenia lekarzy i ratowników medycznych
Kwalifikacja wydatków do kosztów uzyskania przychodów studia magisterskie, wydatki osobiste, karnet na siłownię.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Stowarzyszenie usług na rzecz pacjentów, członków stowarzyszenia oraz osób chcących uzyskać status psychoterapeuty.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych przez Stowarzyszenie usług na rzecz pacjentów, członków stowarzyszenia oraz osób chcących uzyskać status psychoterapeuty.
Czy wydatki związane z wyżej opisanymi studiami podyplomowymi, koszty czesnego, podręczników, dojazdów, stanowią podatkowy koszt uzyskania przychodów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na terapię logopedyczną oraz kurs języka angielskiego.
Usługa przeprowadzenia wsparcia indywidualnego dla uczestników projektu systemowego pn. A oraz wsparcia grupowego w zakresie doradztwa zawodowego
Czy usługa przeprowadzonych przez Wnioskodawcę warsztatów na zlecenie Uniwersytetu Medycznego o tematyce przedsiębiorczości (m.in. prawo cywilne i prawo pracy, zasady opodatkowania usług medycznych, jak założyć i prowadzić własny gabinet, przygotowanie biznesplanów, podstawy analizy finansowej i ekonomicznej) jest opodatkowana 23% podatku od towarów i usług?
Czy Wnioskodawczyni może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej opłaty za studia współpracownika?
Wnioskodawca zamierza rozszerzyć zakres prowadzonej działalności gospodarczej o usługi w zakresie latania zarobkowego (lotnictwo zawodowe), a dla świadczenia tychże usług niezbędne jest uprzednie ukończenie wskazanych we wniosku cyklu szkoleń oraz uzyskanie stosownej licencji - wydatki poniesione w związku z powyższymi szkoleniami, choć trudno je przypisać konkretnym przychodom, jako niezbędne do poszerzenia
Czy opłaty za studia i inne ponoszone wydatki związane z nauką, np. koszt dojazdów na zajęcia, opłaty za noclegi, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?