Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego oraz zwrotu podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją operacji.
Nabycie w spadku nieruchomości rolnej, której część Wnioskodawca dzierżawił, do części obowiązuje służebność, a także nabycie w spadku ciągnika rolniczego.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży ciągnika rolniczego dokonanej między rolnikami ryczałtowymi.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu quada będącego ciągnikiem rolniczym oraz związanych z tym pojazdem wydatków eksploatacyjnych, a także prawo do dokonania korekty podatku naliczonego
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu nazwanego quadem oraz związanych z tym pojazdem wydatków eksploatacyjnych
Skutki podatkowe zakupu ciągnika rolniczego przez rolnika ryczałtowego.
Możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży ciągnika rolniczego oraz możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży innych maszyn tj. kombajnu, przyczepy rolniczej, pługu, agregatu siewno uprawowego otrzymanych od rodziców w formie darowizny
1. Jaką stawką należy opodatkować czynności sprzedaży działek opisanych w opisie stanu faktycznego? 2. Czy czynności sprzedaży działek opisanych w opisie stanu faktycznego będą korzystały ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?
Czy sprzedając ciągnik rolniczy używany w firmie jako środek trwały, zakupiony od osoby fizycznej na umowę kupna-sprzedaży (bez prawa odliczenie VAT przy jego nabyciu), który był wykorzystywany w działalności opodatkowanej, można zastosować metodę VAT-marża, zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT?
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
1. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej. 2. Zwolnienie od podatku sprzedaży używanego środka trwałego.
1. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej. 2. Zwolnienie od podatku sprzedaży używanego środka trwałego.
Umowy kupna-sprzedaży samochodów, ciągników, części zamiennych o wartości przekraczającej 1.000 zł od osób fizycznych podlegają podatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 1 ust. 1 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym, stosownie do art. 10 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych - od tej czynności Wnioskodawczyni winna, bez
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2009 2011 w zakresie usługi transportowej, wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z jedną przyczepą o ładowności 3,5 tony?
Czy sprzedaż ciągnika rolniczego zakupionego przed przystąpieniem do VAT podlega opodatkowaniu tym podatkiem ?
Działając zgodnie z art. 14a ustawy Ordynacja podatkowa Spółka zwraca się z prośbą o potwierdzenie stosowanej przez Spółkę interpretacji art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług /Dz.U. Nr 54 poz. 535./ W ramach prowadzonej działalności spółka wykorzystuje środki trwałe - ciągniki rolnicze zakupione i przyjęte do użytkowania do końca 30 kwietnia 2004r., które zgodnie