Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na artykuły spożywcze, które są udostępnione w siedzibie firmy pracownikom w trakcie wykonywania zadań.
Brak obowiązku naliczenia i zapłaty opłaty od środków spożywczych w przypadku sprzedaży wytwarzanych napojów mieszczących się w grupowaniu PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11 za pośrednictwem sklepu internetowego na rzecz: - konsumentów, - przedsiębiorców nieprowadzących sprzedaży detalicznej napojów.
Stawki podatku dla dostawy surowego oleju sojowego, który może być przeznaczony do spożycia przez ludzi i jego dostawy na rzecz rolników ryczałtowych.
Czy za wprowadzenie napojów na rynek krajowy można uznać: - sprzedaż napojów za pomocą automatów sprzedażowych, - sprzedaż napojów na rzecz pracowników za pośrednictwem platformy elektronicznej, - sprzedaż napojów do sklepów prowadzących sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, - nieodpłatne przekazanie napojów do dyspozycji pracowników i gości, - nieodpłatne przekazanie
Ustalenie czy opłacie od środków spożywczych podlega napój zawierający niemierzalne ilości cukrów pochodzenia naturalnego, z etykietą napoju wskazującą ilość cukrów 0 g na 100 ml.
Opłata od środków spożywczych w zakresie: - braku obowiązku uiszczania tejże opłaty od sprzedaży Napojów na rzecz Hurtowników A, prowadzących wyłącznie sprzedaż hurtową Napojów, - braku obowiązku uiszczania tejże opłaty od sprzedaży Napojów na rzecz Hurtowników B, prowadzących sprzedaż hurtową Napojów oraz sprzedaż detaliczną innych niż Napoje dóbr materialnych, - braku obowiązku uiszczania tejże opłaty
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup artykułów spożywczych opisanych w stanie faktycznym, nabywanych na rzecz „Personelu”
Opłata od środków spożywczych w zakresie objęcia opłatą zaprawy BIB
Opłata od środków spożywczych w odniesieniu do sprzedaży napojów mieszczących się w grupowaniu PKWiU 10.32, 10.89 lub w dziale 11 jak i tych objętych innymi kodami PKWiU za pośrednictwem sklepu internetowego na rzecz konsumentów oraz przedsiębiorców.
Stawka podatku VAT dla produktu żywnościowego chrupki kukurydziane.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków ponoszonych przez Spółkę na zakup artykułów spożywczych, opisanych w stanie faktycznym nabywanych na rzecz Personelu
Stawka podatku VAT w wysokości 8% dla dostawy krajowych produktów waflowych o zawartości wody nieprzekraczającej 10% masy produktu.
Sprzedawany towar jest w formie gumy do żucia nie zawierającej cukru i zawierający substancje słodzące. Sprzedawany towar nie jest ponadto ekstraktem słodowym, ani nie należy do grupy produktów o zawartości alkoholu powyżej 1,2%, które również są wymienione w klasyfikacji PKWiU 10.89.19.0 ale są wyłączone ze stosowania obniżonej stawki podatku za podstawie załącznika do ustawy nr 3, poz. 48. W opisanej
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na organizację szkoleń i seminariów, o których mowa we wniosku.
stawka podatku VAT właściwa dla dostawy soku z brzozy z dodatkiem soków owocowych
Opodatkowanie usługi i dostawy towarów jako odrębnych przedmiotów opodatkowania oraz zastosowania właściwej stawki podatku.
w zakresie zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 5% do dostawy soków owocowych produkowanych przez Wnioskodawcę
Zwolnienie od akcyzy alkoholu etylowego, nabywanego ze składu podatkowego przez Wnioskodawcę i wykorzystywanego do produkcji artykułów spożywczych zawierających oraz niezawierających alkoholu, a także prawidłowości prowadzonej ewidencji tego alkoholu.