Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania nabywanych usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów, uznanie Wnioskodawcy za podmiot, o którym mowa w art. 7a ustawy, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, niewliczenia do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży, której miejsce opodatkowania znajduje się poza terytorium kraju.
Opodatkowanie świadczonych usług - dropshippingu ryczałtem ewidencjonowanym.
Ustalenie miejsca opodatkowania realizowanego przez Spółkę świadczenia.
Uznania opisanego we wniosku świadczenia za dostawę towarów, uznania Pana za podmiot ułatwiający dostawę, miejsca opodatkowania dostawy towarów, braku obowiązku wliczenia wartości sprzedaży towarów do limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Możliwości korzystania ze zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Określenia miejsca opodatkowania opisanej we wniosku transakcji dropshippingu.
Kwestia uznania opisanej transakcji za dostawę towarów, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, dokumentowania sprzedaży oraz obowiązku jej ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży węgla i pelletu drzewnego realizowanej w systemie wysyłkowym.
Możliwość opodatkowania przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Uznanie transakcji za dostawę towarów, określenie miejsca opodatkowania, obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS, dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania opisanej transakcji za dostawę towarów, określenia miejsca opodatkowania dostawy towarów, obowiązku rozliczenia w procedurze importu IOSS, dokumentowania za pomocą faktury i na kasie rejestrującej oraz określenia miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.
‒ Uznanie Wnioskodawcy za dokonującego dostawy (sprzedaży na odległość towarów importowanych) za pośrednictwem interfejsu elektronicznego, ‒ Miejsce opodatkowania dokonywanej dostawy towarów, ‒ Obowiązek rejestracji w procedurze importu IOSS, ‒ Ustalenie czy Wnioskodawca odpowiada za zadeklarowanie i rozliczenie podatku VAT z tytułu dostawy towarów (sprzedaży na odległość towarów importowanych) do
Czy Wnioskodawca z tytułu świadczonych usług pośrednictwa zobowiązany jest jedynie do rozliczenia i zapłaty podatku dochodowego z tytułu otrzymanej prowizji, a nie całej ceny sprzedaży wpłaconej na jego konto?
Czy w przypadku stosowania przez Spółkę wyłącznie wyżej opisanego modelu sprzedaży ("dropshipping") dochody osiągane przez Spółkę w ten sposób będą podlegały opodatkowaniu w Polsce podatkiem dochodowym od osób prawnych?
W zakresie obowiązku opodatkowania na terytorium Polski dokonywanych dostaw towarów na rzecz nabywców z krajów Unii Europejskiej jak i spoza UE.
opodatkowanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa na rzecz kontrahenta z Chin (dropshipping)
Transakcje zakupu oraz dostawy towarów dokonane przez Wnioskodawcę na terytorium państw trzecich nie podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce. Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na terytorium kraju na zakupy związane ze sprzedażą towarów podlegającą opodatkowaniu w kraju trzecim.