Brak obowiązku poboru podatku u źródła w związku z zawarciem umowy subrogacji pożyczki.
Skutki podatkowe sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w spadku położonego na terenie republiki Czeskiej.
Chociaż w przedmiotowej sprawie spełnienie warunków niepobrania podatku u źródła tj. kwalifikacji wypłacanych należności do zysków przedsiębiorstwa winno wynikać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a krajem danego kontrahenta to jednak obowiązki płatnika wynikają z art. 26 ustawy o CIT.
Skutki podatkowe sprzedaży odziedziczonego udziału w nieruchomości położonej na terenie Republiki Czeskiej.
Rozliczenia podatkowe transakcji pomiędzy działalnością podatnika zarejestrowaną w Czechach a spółką cywilną działającą w Polsce, której jest wspólnikiem.
Ustalenie, czy: 1) Czy Spółka dokonując płatności zagranicznym dostawcom licencji ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, z Czech i z Rosji będzie zobowiązana na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do pobrania od tej należności zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. „podatku u źródła”)? 2) Czy opis na fakturze jaki stosują kontrahenci przy fakturach na rzecz Wnioskodawcy ma
Czy w związku z realizacją projektu na terytorium Polski powstanie zakład Spółki w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Czeską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania?
Czy w związku z Transakcją A Sp. z o.o. będzie zobowiązany, jako płatnik, wpłacić na rachunek właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek od dochodu uzyskanego przez B z tytułu dokonania Transakcji zgodnie z art. 26aa ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm. dalej: „UPDOP”)?
Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji, które podatnik nabył nieodpłatnie, a ich wartość opodatkował jako przychód ze stosunku pracy w Czechach.
ustalenie miejsca opodatkowania przychodu z tytułu wystąpienia ze spółki osobowej przez rezydenta Czech
Czy Spółka może na zasadzie określonej w art. 7 ust. 5 ustawy o PDOP w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2018 r. odliczyć od dochodu osiągniętego w Polsce straty, o których mowa w opisie stanu faktycznego, tj. straty wygenerowane w latach podatkowych 2016, 2017 i 2018 przez zlikwidowany zagraniczny zakład Spółki i nierozliczone dla celów czeskiego podatku CIT? (pytanie oznaczone we wniosku
Możliwość i sposób rozliczenia dla celów polskiego podatku dochodowego od osób prawnych dochodu osiągniętego ze sprzedaży Nieruchomości położonej w Czechach, a wykorzystywanej wcześniej przez zlikwidowany zagraniczny zakład Spółki w prowadzonej działalności na terytorium Czech (pytania oznaczone we wniosku nr 1 i nr 2)
W zakresie: - zakupu oprogramowania i licencji typu end-user na własne potrzeby, które nie obejmuje przeniesienia na Spółkę praw autorskich, - zakupu oprogramowania w celu ich dalszej odsprzedaży na rzecz użytkownika końcowego, które nie obejmuje przekazania Spółce żadnych praw autorskich, a licencji udziela inny podmiot, - korzystania z usług SaaS oraz pośrednictwa w sprzedaży usług SaaS, polegające
Obowiązki płatnika w związku z zatrudnianiem personelu lotniczego (osób mających miejsce zamieszkania w Czechach i Bułgarii).
w zakresie: opodatkowania u źródła przychodów z tytułu świadczenia Usług IT w odniesieniu do:- zapewnienia dostępu do przestrzeni dyskowej oraz wsparcia i dostępu do przestrzeni pamięci masowej dla dużych analiz biznesowych, - pozostałych usług informatycznych, opodatkowania u źródła przychodów z tytułu udzielenia licencji end-user na użytkowanie oprogramowania komputerowego.
Czy dochód Wnioskodawcy ze sprzedaży towarów handlowych na terenie Republiki Czeskiej zgodnie z art. 7 ust. 1 Umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania podlega opodatkowaniu w Republice Czeskiej?
możliwość rozliczenia w Polsce przez Spółkę jako jednostkę macierzystą strat zlikwidowanych oddziałów w Rumunii / Czechach (pytanie nr 1) możliwość rozliczenia strat zlikwidowanych zagranicznych oddziałów Spółki w Rumunii / Czechach na zasadach przewidzianych w art. 7 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w kolejnych pięciu latach podatkowych począwszy od roku likwidacji oddziałów
w zakresie: 1. Czy koszty podatku akcyzowego zapłaconego w związku z decyzją czeskich organów podatkowych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu na gruncie ustawy o CIT? 2. Czy ewentualne odsetki od zaległości podatkowej, jakie wynikałyby z czeskich przepisów podatkowych, o ile zostaną faktycznie zapłacone przez Spółkę, będą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu na gruncie ustawy o CIT
w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłacanych podmiotowi czeskiemu należności z tytułu wynajmu samochodów
Czy dochody uzyskane z tytułu działalności gospodarczej prowadzonej na terenie Czech i tam opodatkowane podlegały wykazaniu i opodatkowaniu w zeznaniu PIT-36L lub PIT-37 złożonych za ten rok podatkowy w Polsce?
Czy przelane środki pieniężne do jednostki macierzystej i niezwrócone do Oddziału są transakcją neutralną podatkowo?
Czy przelew środków pieniężnych z rachunku Oddziału w Polsce na rachunek jednostki macierzystej w Czechach i powrotny przelew do Oddziału w Polsce jest neutralny podatkowo?