Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w związku z przystosowaniem strychu na cele mieszkalne.
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym po dokonaniu darowizny nieruchomości na rzecz syna.
Wnioskodawca może uwzględnić we wniosku VZM-1 wydatki poniesione przez niego w 2011 r.?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwrotu niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, poniesionych na remont mieszkania w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r.?
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym po sprzedaży nieruchomości.
Wnioskodawczyni będzie mogła wystąpić z wnioskiem o zwrot podatku VAT za materiały budowlane po przeprowadzeniu postępowania spadkowego i uzyskaniu postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, które wskaże Wnioskodawczynię jako spadkobiercę.
Czy Wnioskodawczyni ma prawo do uzyskania zwrotu części podatku VAT zawartego w cenie zakupionych materiałów budowlanych, niezbędnych do wykończenia mieszkania?
Czy w związku z powyższym stanem faktycznym wnioskodawca ma prawo skorzystać z możliwości odliczenia niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym przed zawarciem umowy najmu okazjonalnego wtedy, gdy nie był podatnikiem VAT w rozumieniu ustawy oraz lokal był przeznaczony na cele mieszkaniowe wnioskodawcy?
Czy po rozbudowie istniejącego budynku i nadbudowie o część mieszkalną ma Pan prawo do uzyskania zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych wykorzystanych do części mieszkalnej budynku oraz czy ewentualny wynajem w przyszłości części mieszkalnej byłby przeszkodą w odzyskaniu części VAT za materiały budowlane?
Zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w zakresie określenia limitu przysługującego zwrotu z tytułu remontu budynku wpisanego do rejestru zabytków.
Czy w sytuacji, gdy skorzysta Pani ze zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ma Pani jednocześnie prawo do zwrotu części wydatków poniesionych przez Panią na zakup materiałów budowlanych, w związku z remontem budynku mieszkalnego?
Możliwość zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych deski elewacyjnej podłogowej sosnowej.
Wnioskodawcy przysługuje prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z remontem budynku mieszkalnego w sytuacji, gdy środki na zakup materiałów budowlanych otrzymał z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w formie specjalnego zasiłku celowego, niemniej wymagane jest przy tym spełnienie pozostałych warunków wymaganych wyżej powołaną ustawą z dnia 29 sierpnia
zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z remontem budynku mieszkalnego po powodzi w sytuacji, gdy środki na zakup materiałów budowlanych otrzymano z Ośrodka Pomocy Społecznej w formie specjalnego zasiłku celowego
zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z remontem budynku mieszkalnego po powodzi w sytuacji, gdy środki na zakup materiałów budowlanych otrzymano z Ośrodka Pomocy Społecznej w formie specjalnego zasiłku celowego
1. Czy w świetle przedstawionej sytuacji ja nie mam prawa sam wstąpić o zwrot podatku VAT z tytułu poniesionych kosztów na remont dachu w budynku, który zamieszkują od początku życia, którym obecnie się zajmuję i o który dbam ? Na co jak wspomniałem mam stosowne dokumenty. 2. Czy w związku z przedstawionym problemem, z punktu widzenia prawa, będąc w posiadaniu poprawnie wystawionych faktur imiennych
Czy Wnioskodawczyni może ubiegać się o zwrot podatku od towarów i usług za materiały budowlane od momentu uzyskania pozwolenia na wykonanie robót budowlanych, mimo że nie była w tym czasie właścicielem domu?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym Wnioskodawca ma prawo do zwrotu części podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z rozbudową i remontem budynku?
Czy wnioskodawca, jako rodzic i sądowy pełnomocnik - ustanowiony notarialnie do prawnego użytkowania nieruchomości - może ubiegać się o zwrot VAT-u w związku z wydatkami poniesionymi na budowę domu?
Czy zwrot wydatków poniesionych na cele mieszkaniowe może otrzymać osoba, która sko-rzystała z częściowej refundacji dokonanej przez PFRON?
W jaki sposób należy określić rok rozpoczęcia inwestycji oraz jaką formę ma mieć oświadczenie o zakresie remontu?