Interpretacje

Interpretacja
28.06.2024 Podatki

W zakresie uznania Sprzedającego za podatnika VAT, sprzedaży nieruchomości podlegającej pod przepisy ustawy o VAT, opodatkowana transakcji dostawy niezabudowanych terenów budowlanych, rejestracji Sprzedającego jako podatnika VAT czynnego, udokumentowania dostawy Nieruchomości fakturą, uprawnienia Kupującego z tytułu transakcji do odliczenia i zwrotu na jego rachunek bankowy .

Interpretacja
05.01.2024 Podatki

Czy transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu VAT niewyłączoną z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, w zakresie zwolnień z opodatkowania VAT, rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania dostawy, obniżenia podatku VAT i otrzymania zwrotu nadwyżki VAT.

Interpretacja
21.11.2023 Podatki

Nieuznanie przedmiotu Transakcji za przedsiębiorstwo lub jego zorganizowaną część i w konsekwencji podleganie tej Transakcji opodatkowaniu podatkiem VAT, brak zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT Transakcji sprzedaży, prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego z tytułu Transakcji.

Interpretacja
12.07.2023 Podatki

Uznanie dostawy Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu niekorzystającą ze zwolnienia z podatku VAT w przypadku rezygnacji ze zwolnienia przez Strony oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu dostawy Nieruchomości oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.

Interpretacja
04.07.2023 Podatki

Uznanie dostawy udziału w Nieruchomości za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług dla sprzedaży udziału w Nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opcji opodatkowania oraz prawo Kupującego do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur dokumentujących

Interpretacja
08.07.2022 Podatki

Skutki podatkowe związane ze sprzedażą Lokalu przez Sprzedającą oraz prawa Kupującego do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktury wystawionej przez Sprzedającą oraz prawa do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego.

Interpretacja
23.03.2021 Podatki

W zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Przedmiotu Transakcji, zastosowanie zwolnienia dla dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

Interpretacja
10.10.2019 Podatki

Możliwość wystąpienia o zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 60 dni w przypadku likwidacji działalności gospodarczej.

Interpretacja
07.11.2014 Podatki

Prawo do zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad podatkiem należnym w związku z nabyciem towaru promującego.

Interpretacja
01.08.2014 Podatki

Czy w związku ze zmianą brzmienia art. 15a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która weszła w życie od 1 stycznia 2012 r., Spółka może nadal ustalać różnice kursowe w rozumieniu art. 15a ust. 2 oraz ust. 3 tej ustawy w sposób opisany powyżej tj.: na podstawie faktycznie zastosowanego kursu waluty, którym jest odpowiednio kurs kupna lub sprzedaży waluty banku prowadzącego rachunek walutowy

Interpretacja
17.06.2014 Podatki

Podstawa opodatkowania towaru sprzedawanego z dużym rabatem oraz prawo do zwrotu na rachunek bankowy nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.

Interpretacja
12.06.2013 Podatki

1) Jaki kurs waluty powinna stosować Spółka do wyceny operacji gospodarczych na kontach walutowych od dnia 1 stycznia 2012 r. na potrzeby ustalania podatkowych różnic kursowych? Jeśli odpowiedź będzie zgodna z stanowiskiem zaprezentowanym poniżej to czy wyjątkowo w 2012 roku Spółka może dokonywać wycen wg kursu kupna/sprzedaży banku, w którym Spółka posiada rachunek walutowy? 2) Jaki kurs waluty powinna

Interpretacja
30.09.2008 Podatki

Czy w związku z tym, że do czasu zakończenia likwidacji Zakładu nie nastąpi zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym bezpośrednio na konto Zakładu, po zakończeniu likwidacji Zakładu, Gminie będzie przysługiwało prawo do otrzymania wymienionego zwrotu podatku od towarów i usług?

Interpretacja
21.11.2007 Podatki

Czy przy przekazaniu środków trwałych i wyposażenia na rzecz Urzędu Gminy i Gminy zakupionego ze środków zakładu z odliczonym VAT-em związanym ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną wystąpi VAT należny?Czy w sytuacji zakupionego przez zakład w trakcie działalności (w 2004 r.) środka trwałego samochód ciężarowy L gdzie VAT naliczony związany ze sprzedażą opodatkowaną i zwolnioną rozliczono procentowym

Interpretacja
09.04.2004 Podatki

Jakie warunki musi spełnić podmiot, aby móc skorzystać z uprawnień wynikających z treści przepisu art. 21 ust. 5a ustawy o podatku VAT tj. uzyskać prawo do rozszerzonego zakresu zwrotu nadwyżki podatku od towarów i usług?

Interpretacja
18.12.2003 Podatki

Jakie są zasady ustalania dopuszczalnej kwoty zwrotu różnicy podatku od towarów i usług na rachunek bankowy podatnika? PP5-810-157/2002/JB/1197, interpretacja Ministra Finansów

Interpretacja
18.11.2003 Podatki

Czy trudna sytuacja gospodarcza podmiotu może być przesłanką do zastosowania instytucji rozszerzonego zwrotu różnicy podatku na podstawie art. 21 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym?

Interpretacja
20.08.2003 Podatki

Jakie warunki winny być spełnione aby można było skorzystać z rozszerzonego zwrotu różnicy podatku od towaru i usług (art. 21 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym)?