Ulga prorodzinna (przekroczenie dochodów, osoba samotnie wychowująca dziecko).
Opodatkowanie zasiłku macierzyńskiego, renty socjalnej i rodzinnej wypłacanych z Polski po przeprowadzce do Szwajcarii.
Określenie czy świadczenie wdowie wypłacane przez amerykańską Administrację Zakładów Ubezpieczeń Społecznych może być uznane za świadczenie rodzinne w Polsce na podstawie „przepisów o świadczeniach rodzinnych w Polsce” i tym samym zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako świadczenie rodzinne.
Przesłanki do skorzystania z ulgi prorodzinnej na niepełnosprawną, pełnoletnią córkę otrzymującą rentę socjalną oraz zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny określonej w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz wpływ uzyskania dochodu ze zbycia nieruchomości na możliwość skorzystania z tej ulgi.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych na Litwie - Zasiłek macierzyński.
Opodatkowanie renty wypadkowej i zasiłku pielęgnacyjnego otrzymywanego z Niemiec.
Możliwość skorzystania z tzw. ulgi abolicyjnej w związku z otrzymywaniem zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku chorobowego i zasiłku rehabilitacyjnego z Austrii.
Preferencyjne rozliczenie dochodów po rozwodzie za 2021 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej pełnoletnie dziecko, z przyznanym zasiłkiem pielęgnacyjnym i prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skalą podatkową).
Na Wnioskodawczyni nie ciąży obowiązek alimentacyjny, zatem przy ustanowieniu w 2015 r. opieki prawnej nad pełnoletnim ubezwłasnowolnionym krewnym (bratem stryjecznym męża), Wnioskodawczyni nie spełnia warunków do skorzystania z tzw. ulgi prorodzinnej, o której mowa w art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu śmierci współmałżonka i świadczenia pieniężnego dla rodzica z tytułu śmierci współmałżonka otrzymywanego z Wielkiej Brytanii
Opodatkowanie renty wypadkowej i zasiłku pielęgnacyjnego wypłacanych z obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych Niemiec.
możliwość złożenia korekty zeznań podatkowych w związku z opodatkowaniem w Polsce renty wdowiej i renty i zasiłku rodzinnego dla córki otrzymywanych z Niemiec w latach 2005-2011
1) Czy otrzymane w 2011 r. świadczenie zastępcze za wynagrodzenie (zasiłek z tytułu wypadku przy pracy) podlega opodatkowaniu w Polsce? 2) Czy powyższe świadczenie powinno zostać wykazane w rocznym zeznaniu podatkowym za rok 2011, poprzez złożenie jego korekty?3) Czy w przypadku otrzymania w przyszłości renty z tytułu wypadku przy pracy, otrzymane świadczenie będzie opodatkowane w Polsce i powinno
zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z remontem budynku mieszkalnego po powodzi w sytuacji, gdy środki na zakup materiałów budowlanych otrzymano z Ośrodka Pomocy Społecznej w formie specjalnego zasiłku celowego
zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z remontem budynku mieszkalnego po powodzi w sytuacji, gdy środki na zakup materiałów budowlanych otrzymano z Ośrodka Pomocy Społecznej w formie specjalnego zasiłku celowego
Spółka dokonując wypłaty zleceniobiorcy świadczenia chorobowego nie ma obowiązku pomniejszać jego wysokości o koszty uzyskania przychodu oraz dokonać poboru zaliczki na podatek dochodowy. Stosownie do treści art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kwotę przysługującego zleceniobiorcy zasiłku chorobowego z tytułu ubezpieczenia społecznego Spółka wykaże w informacji podatkowej PIT-8C.
Czy otrzymane przez podatniczkę świadczenie rodzinne w formie zasiłku rodzinnego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego?