Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Wynajęcie lokali w ramach najmu prywatnego, które zostały wycofane z działalności gospodarczej.
Dotyczy opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej.
W zakresie opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej wycofania środka trwałego do majątku prywatnego.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z najmu/dzierżawy nieruchomości.
skutki podatkowe wycofania środków trwałych z majątku przedsiębiorstwa i przekazania ich do majątku prywatnego oraz możliwość opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej męża.
w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Sprzedaż udziałów w budynku mieszkalnym, które wykorzystywane były w działalności gospodarczej, nie stanowi dla Wnioskodawcy przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, odpłatne zbycie udziałów w budynku mieszkalnym, należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 8 cyt. ustawy. W sytuacji odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę przed 1 stycznia 2024 r. wskazanych we
W zakresie możliwości opodatkowania przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu najmu pokoi.
Czy po likwidacji działalności gospodarczej Wnioskodawczyni może opodatkować przychody z najmu prywatnego na zasadach ryczałtu z najmu, czy też musi opłacać podatek na zasadach ogólnych?
Jeżeli w istocie umowa najmu przedmiotowego lokalu nie będzie realizowana w sposób, który wskazuje na spełnienie wszystkich przesłanek prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej wymienionych w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (a więc przyjmując za Wnioskodawcą, że najem ww. lokalu nie nosi cech działalności gospodarczej), to przychody uzyskiwane z tego tytułu należy
w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
sposób opodatkowania przychodów uzyskanych z najmu nieruchomości przekazanych do majątku osobistego.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawczyni będzie mogła prowadzić wynajem lokalu w ramach najmu prywatnego z opodatkowaniem zryczałtowanym podatkiem dochodowym w stawce 8,5%?
Co będzie stanowiło koszt uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży przedmiotowej nieruchomości w przypadku sprzedaży tej nieruchomości w ciągu 6 lat od jej przekazania na cele osobiste, w sytuacji gdy wynajem opodatkowywany będzie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
Czy na gruncie zaprezentowanego stanu faktycznego prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż może on przychód z wynajmowanej nieruchomości opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%?
koszty uzyskania przychodu wspólnika sp. komandytowej z tyt. najmu nieruchomości przez tą spółkę.
sposób opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej.
czy wnioskodawca będzie mógł traktować wynajem jako odrębne źródło przychodów, po wycofania własnej nieruchomości z prowadzonej działalności gospodarczej?
czy wnioskodawca będzie mógł traktować wynajem jako odrębne źródło przychodów, po wycofania nieruchomości z prowadzonej działalności gospodarczej?
Czy Wnioskodawca będzie mógł traktować wynajem jako odrębne źródło przychodów a zatem czy przychody uzyskiwane z wynajmu będzie mógł opodatkować ryczałtem w wysokości 8,5%?Czy fakt, że wspólnikami w nowej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością będzie Wnioskodawca i jego małżonek będzie miał wpływ na możliwość wyboru przez Wnioskodawcę zryczałtowanej formy opodatkowania przychodów z wynajmu nieruchomości