Czy w związku z Unieważnieniem Umowy Kredytu/Unieważnieniem Aneksu Bank uprawniony jest do ujęcia Ujemnych Różnic Kursowych jako kosztów uzyskania przychodów w dniu ich ujęcia w księgach rachunkowych?
Czy różnice kursowe stanowiące komponent wyceny bilansowej pożyczek (stanowiących aktywa Spółki 1 oraz Spółki 2) „wbudowane” w wyceny bilansowe, winny być rozpoznane przez Państwa w rozliczeniu podatku CIT w dacie ujęcia wyceny w księgach rachunkowych.
Czy zgodnie z art. 9b ust. 5 p.d.o.p. na dzień rozpoczęcia stosowania rachunkowej metody ustalania różnic kursowych dla celów PDOP, tj. 1 stycznia 2018 r., Spółka powinna zaliczyć odpowiednio do przychodów lub kosztów uzyskania przychodów całość wyznaczonych na podstawie przepisów o rachunkowości naliczonych i niezrealizowanych różnic kursowych, tj. różnic wynikających z różnicy pomiędzy kursem wyceny
Sposób rozliczenia różnic kursowych w przypadku zmiany metody ustalania różnic kursowych
w zakresie podatkowych różnic kursowych ustalanych na podstawie przepisów o rachunkowości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku realizacji kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowić będą dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku realizacji kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowią dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku comiesięcznej wyceny kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowią dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
w zakresie ustalenia, czy różnice kursowe (odpowiednio dodatnie oraz ujemne) powstające w wyniku comiesięcznej wyceny kontraktu terminowego forward rzeczywistego stanowią dla Spółki przychód podatkowy oraz koszt uzyskania przychodu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych według przepisów o rachunkowości.
Czy w związku z przedmiotową transakcją Wnioskodawca będzie zobowiązany (uprawniony) do rozpoznania dla celów podatku dochodowego od osób prawnych różnic kursowych wynikających z potraktowania udzielonej pożyczki i natychmiastowej konwersji wierzytelności na kapitał jako dwóch odrębnych zdarzeń gospodarczych?
Czy na podstawie art. 9b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, różnice wynikające z wyceny kontraktów terminowych zabezpieczających zmianę kursu waluty (np. typu forward) muszą stanowić różnicę kursową w rozumieniu przepisów o rachunkowości, aby można było traktować je jako przychód lub koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
skutków w postaci różnic kursowych związanych z przychodami (należności) z tytułu zmiany metody ustalania różnic kursowych z rachunkowej na podatkową.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do przychodów lub kosztów uzyskania przychodów wyników wycen instrumentów pochodnych typu Forward, przy stosowaniu metody ustalania różnic kursowych wg przepisów o rachunkowości.
1. Czy Spółka prawidłowo zarachowuje koszty uzyskania przychodów, samodzielnie przypisując poniesione i zaewidencjonowane na koncie 504 koszty do zafakturowanych przychodów, czy też koszty podatkowe powinny uwzględniać wycenę bilansową i być pomniejszone o różnicę zarachowaną na koncie WN 630 (Rozliczenia międzyokresowe kosztów)? 2. Czy wycena bilansowa długoterminowych umów budowlanych ma odzwierciedlenie
Czy od 1 stycznia 2010 r., tj. od czasu wybrania przez Spółkę bilansowej metody obliczania różnic kursowych, powinien do kosztów/przychodów podatkowych zaliczyć wszystkie niezrealizowane różnice kursowe występujące w księgach na dzień 31 grudnia 2009 r., zarówno powstałe we wcześniejszym okresie wskutek wyceny bilansowej aktywów i pasywów, czy też wyłącznie różnice kursowe powstałe w księgach rachunkowych
wycena walutowych transakcji na instrumentach pochodnych (nie noszących już charakteru transakcji zabezpieczających) przeniesiona na rachunek zysków i strat na skutek zmiany waluty rozliczeń oraz - zrealizowane walutowe transakcje na instrumentach pochodnych (zaewidencjonowane na kapitałach w bilansie Spółki) przeniesione na rachunek zysków i strat na skutek zmiany waluty rozliczeń powinny zostać
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie podatkowych różnic kursowych ustalanych na podstawie przepisów o rachunkowości.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki co do nie kwalifikowania skutków transakcji opcyjnych oraz ich wyceny jako różnic kursowych dla celów podatkowych skoro, zgodnie z przepisami o rachunkowości, Spółka nie rozpoznaje w tych operacjach różnic kursowych bilansowych? 2. Jeśli stanowisko Spółki jest prawidłowe, to czy prawidłowo rozpoznaje Spółka dzień powstania kosztu bądź przychodu podatkowego w
1.Czy różnice powstałe na rachunku walutowym związane ze spłatą zobowiązań w USD lub DKK z wcześniej zakupionych na ten cel walut w ciężar kredytu w PLN należy rozpoznawać jako różnice kursowe w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy różnice powstałe na rachunku walutowym związane ze spłatą zobowiązań w EUR z wcześniej zakupionych na ten cel walut w ciężar kredytu
Czy na dzień 1 stycznia 2009 r., w związku ze zmianą metody rozpoznawania różnic kursowych dla celów podatkowych (tj. przyjęcia tzw. metody rachunkowej), Spółka powinna rozpoznać naliczone na 31 grudnia 2008 r. odpowiednio przychody oraz koszty z tytułu różnic kursowych, w kwocie wykazanej w rachunku zysków i strat stanowiącym część sprawozdania finansowego Spółki sporządzonego na dzień 31 grudnia
ustalenie czy w momencie przyjęcia rachunkowej metody ustalania różnic kursowych do przychodu lub kosztu uzyskania przychodów należy zaliczyć naliczone różnice kursowe wynikające ze zmiany kursu waluty między dniem historycznego ujęcia pozycji a dniem wyceny, tj. różnica kursowa wyliczona w oparciu o kurs historyczny (pierwotny)
Czy w zaistniałym stanie, powstałe różnice kursowe dotyczące nabycia akcji spółki P, rozpoznane bilansowo jako różnice kursowe w 2008 r., dla celów podatkowych stanowią koszty uzyskania przychodów w 2008 r.?