1. Czy przeniesienie udziałów Spółki Polskiej 1 do udziałowca przez Wnioskodawcę w ramach jego rozwiązania (uproszczone rozwiązanie spółki pod prawem luksemburskim bez przeprowadzania likwidacji) prowadzi do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z ww. przeniesienia udziałów Spółki Polskiej 1 będzie wartość odpowiadająca ich wartości rynkowej na
1. Czy po wyborze przez Spółkę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek wynagrodzenie wypłacane Spółce jawnej za świadczone przez tę Spółkę jawną usługi sprzątania będzie stanowić tzw. ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT, podlegające opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy po wyborze przez Spółkę opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego - problematyka kosztów uzyskania przychodów.
Czy usługi wynajmu dla podmiotu powiązanego urządzeń budowlanych stanowią transakcje, w związku z którymi nie jest wytwarzana wartość dodana pod względem ekonomicznym lub wartość ta jest znikoma w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT
Uznanie zapłaty czynszu z tytułu dzierżawy nieruchomości za ukryty zysk.
Czy po wyborze przez Spółkę X opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek wynagrodzenie wypłacane Spółce Y za świadczone przez tę Spółkę usługi na rzecz Wnioskodawcy będzie stanowić tzw. ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy o CIT, podlegające opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek?
1. Czy wypłacając Mienie Fundacja ma prawo zaliczyć do kosztów w rozumieniu art. 24q ust. 3 i ust. 4 Ustawy CIT wartość Środków przekazanych Fundacji? 2. Czy wypłacając Mienie Fundacja może uznać za przychód w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 Ustawy CIT tylko tą ich część która jest zgodnie z uchwałą o podziale zysków Fundacji lub uchwałą o podziale majątku likwidacyjnego Fundacji finansowana
Czy usługa najmu lokalu użytkowego świadczona przez podmiot powiązany na rzecz Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowiła dla niego ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji podlega/będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
ustalenie przychodu ze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa w wysokości ceny sprzedaży pomniejszonej o wartość środków pieniężnych w walucie polskiej wchodzących w skład przedsiębiorstwa
Czy na podstawie wyceny rzeczoznawcy Wnioskodawca prawidłowo wprowadził nieruchomość do ewidencji środków trwałych, a następnie dokonuje odpisów amortyzacyjnych i zalicza je do kosztów uzyskania przychodów?
Czy na podstawie wyceny rzeczoznawcy Wnioskodawca prawidłowo wprowadził nieruchomość do ewidencji środków trwałych, a następnie dokonuje odpisów amortyzacyjnych i zalicza je do kosztów uzyskania przychodów?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
Czy można przyjąć za podstawę opodatkowania ww. czynności faktyczną kwotę transakcji ustaloną na poziomie symbolicznej złotówki ?
Czy na podstawie wyceny dokonanej przez biegłego można wprowadzić opisany budynek do ewidencji środków trwałych i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
Czy na podstawie wyceny dokonanej przez rzeczoznawcę majątkowego, można wprowadzić opisany budynek usługowo-handlowy do ewidencji środków trwałych i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej?
Jak prawidłowo ustalić wartość początkową gruntu otrzymanego w formie darowizny i wprowadzonego do ewidencji środków trwałych, jeżeli w akcie notarialnym nie została określona jego wartość, ani nie sporządzono wyceny rzeczoznawcy na dzień otrzymania darowizny?
Jak ustalić wartość początkową budynku otrzymanego w formie darowizny jako rozpoczętą budowę bez wskazania jej odrębnej wartości w akcie notarialnym, następnie budowanego systemem gospodarczym poza prowadzoną działalnością gospodarczą, bez gromadzenia dowodów dokumentujących wydatki na budowę, później ale wciąż w trakcie budowy wprowadzonej do działalności gospodarczej w wyniku czego na ostatnim etapie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu w związku z otrzymaniem spłaty wartości początkowej środka trwałego/składników niematerialnych określonej w Umowie, momentu powstania przychodu, kosztów uzyskania przychodów oraz kwalifikacji Umowy dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych.
Jak określić wartość początkową każdego z budynków zakupionych przez Wnioskodawcę dla celów amortyzacji podatkowej?
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do SPV oraz rozliczenia tej transakcji.