Ustalenie wartości początkowej środka trwałego z zastosowaniem różnic kursowych.
W zakresie ustalenia czy: - przedmiotem Umowy jest „przedsiębiorstwo” w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - otrzymywana przez Finansującego rata kapitałowa w części stanowiącej spłatę wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nie będzie stanowić przychodu Finansującego.
Wydatki poniesione na rzecz Z z tytułu Refaktury stanowią wydatki mające wpływ na wartość początkową oprogramowania SAP, które ujęli Państwo w ewidencji jako wartość niematerialną i prawną i od którego dokonują Państwo odpisów amortyzacyjnych.
Ustalenie, czy strata jaka powstała w związku z likwidacją nie w pełni zamortyzowanych Nieruchomości oraz środków trwałych stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, w jakim momencie następuje likwidacja Nieruchomości i środków trwałych jej towarzyszących oraz czy wydatki poniesione na prace rozbiórkowe zwiększą wartość początkową nowych środków trwałych
Wydatki poniesione na remont dachu są uznane za remont i należy je zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d. Wydatki poniesione na ocieplenie elewacji budynku s zostać uznane za ulepszenie środka trwałego, a w konsekwencji za wydatki zwiększające jego wartość początkową.
Dotyczy ustalenia, czy strata powstała w związku z likwidacją nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów oraz czy wydatki poniesione na prace rozbiórkowe zwiększą wartość początkową nowych środków trwałych
Czy wartość rozebranych budynków, w związku z tym, że nie stanowiły środków trwałych zwiększa wartość początkową wybudowanego - po zakończeniu prac archeologicznych - budynku hotelu.
1) Czy Spółka powinna zaliczyć wydatki poniesione na nabycie i wyburzenie Budynków do wartości początkowej Nowego budynku i tym samym zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne od wartości środka trwałego? 2) Czy wydatki poniesione przez Spółkę na realizację nowej Inwestycji w zakresie wytworzenia Nowego budynku tj. koszt nabycia Budynków istniejących i podlegających wyburzeniu
Czy wydatek na zakup hali magazynowej oraz wydatki z tytułu prac rozbiórkowych tej hali będą zwiększać wartość początkową rozbudowywanego magazynu stosownie do treści art. 16g ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT w zw. z art. 16g ust. 13 ustawy o CIT, od której to wartości wnioskodawca może dokonywać odpisów amortyzacyjnych stosownie do treści art. 16h ust. 1 ustawy o CIT, po jego oddaniu do użytkowania.
w zakresie kosztów uzyskania przychodów w związku z najmem nieruchomości
w zakresie sposobu alokowania wskazanych we wniosku wydatków, poniesionych w ramach etapu II inwestycji.
Wnioskodawca będzie uprawniony do przyjęcia, zgodnie z art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, do amortyzacji wartości początkowej środka trwałego (lokalu mieszkalnego nabytego w 2007 r., w którym w latach wcześniejszych był zmuszony na własne potrzeby przeprowadzić modernizację i remonty, a z przyczyn od Niego niezależnych nie posiada dokumentów potwierdzających wartość poniesionych
Jak określić wartość początkową każdego z budynków zakupionych przez Wnioskodawcę dla celów amortyzacji podatkowej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na reklamę i marketing.
Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych.
Ustalenie sposobu rozpoznania przychodu z zawartej przez Spółkę umowy odpłatnego użytkowania wniesionych środków trwałych
Czy na podstawie wyceny dokonanej przez rzeczoznawcę majątkowego, można wprowadzić opisany budynek usługowo-handlowy do ewidencji środków trwałych i dokonywać odpisów amortyzacyjnych od tak ustalonej wartości początkowej?
Czy w powyżej przedstawionym stanie faktycznym, w 2014 r. prawidłowo dokonano wyceny części mieszkalnej budynku?Czy prawidłowo postąpiono podwyższając wartość wprowadzonego wcześniej środka trwałego (części budynku) o wartość wyceny części mieszkalnej?
Czy koszty promocji projektów - w szczególności koszt ogłoszeń prasowych promujących projekt, koszt billboardu, koszt tablic informacyjnych i pamiątkowych - powiększają wartość początkową ulepszanych (przebudowywanych) środków trwałych, stanowiąc tym samym wydatki na ulepszenie środków trwałych?
Czy będzie mogła Pani ustalić wartość początkową środka trwałego w oparciu o art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w oparciu o wycenę sporządzoną przez biegłego, uwzględniającą ceny rynkowe?
Czy koszty działań informujących i promujących zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
Sposób ujęcia różnic kursowych w wartości początkowej środka trwałego i moment korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z refundacją w formie dotacji.