Skutków podatkowych przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w zamian za rentę i dożywotnie w nim zamieszkiwanie.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Możliwość opodatkowania ryczałtem przychodów z tytułu najmu lokalu mieszkalnego przed i po przeniesieniu jego prawa własności do majątku wspólnego małżonków
Uznanie, że Planowana Transakcja będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu VAT i nie będzie wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o VAT; dostawa Nieruchomości będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10, z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia i opodatkowania tej dostawy oraz uznania, że Kupujący będzie uprawniony do obniżenia kwoty podatku
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego, po podziale majątku.
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej zakup apartamentu, pomimo późniejszej rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Wydatki poniesione począwszy od dnia odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze darowizny do majątku osobistego Wnioskodawczyni, nie później niż w okresie trzech lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpi odpłatne zbycie na spłatę kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawczynię i jej małżonka, z którym pozostaje we wspólności majątkowej, na wybudowanie wraz z małżonkiem domu jednorodzinnego
Jak ustalić wartość początkową opisanego we wniosku lokalu mieszkalnego (środka trwałego) po wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych?
1. Czy otrzymywana przez Wnioskodawczynię dożywotnia renta podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym? 2. Czy rozliczenie z organem podatkowym powinno następować raz w roku?
Czy wydatki z tytułu wykonania termomodernizacji i remontu elewacji budynku powinny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też powinny stanowić inwestycję i być amortyzowane?
Czy środki pochodzące ze zbycia odziedziczonej nieruchomości można przeznaczyć na remont lokali mieszkalnych docelowo przeznaczonych na wynajem i jednocześnie skorzystać ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Uwzględniając treść złożonego wniosku w kontekście wyżej powołanych przepisów stwierdzić należy, iż dostawa Lokalu użytkowego 2, dla którego ustanowiono odrębną własność, przy czym ustanowienie to nie wiązało się z pracami budowlanymi (przebudowa, rozbudowa, itp.) nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia, gdyż Lokal użytkowy z którego wyodrębniono Lokal użytkowy 2 został nabyty przez Stronę
Otrzymanie od Spółdzielni Mieszkaniowej częściowego zwrotu wydatków poniesionych na wymianę stolarki okiennej dla osób, które w momencie ponoszenia tych wydatków posiadały odrębną własność lokalu stanowi dla nich przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W tym przypadku na Spółdzielni ciąży obowiązek sporządzenia
Odpłatne zbycie przedmiotowej nieruchomości, tj. po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a tym samym przychód uzyskany ze sprzedaży w ogóle nie będzie podlegał opodatkowaniu.
Opodatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania położonego na terenie Federacji Rosyjskiej.
Czy przyznany decyzją WAM lokal mieszkalny spełnia wymogi wynikające z zapisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zawarte w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a)?
Czy odsetki powstałe na rachunkach bankowych Wspólnoty oraz odsetki od lokaty terminowej założonej ze środków pochodzących z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i przeznaczone w przyszłości na cele związane z utrzymaniem tych zasobów podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy odsetki powstałe na rachunkach bankowych Wspólnoty oraz odsetki od lokaty terminowej założonej ze środków pochodzących z gospodarki zasobami mieszkaniowymi i przeznaczone w przyszłości na cele związane z utrzymaniem tych zasobów podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy wolne od podatku są odsetki od środków zgromadzonych na rachunku bieżącym przeznaczone na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?
Czy wolne od podatku są odsetki od środków zgromadzonych na rachunku bieżącym przeznaczone na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych?
Czy od 1 maja 2004 r. przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od faktur dotyczących robót budowlano-montażowych oraz innych usług obcych związanych z prowadzoną przez Spółdzielnię inwestycji mieszkaniowej? Zdaniem podatnika od 1 maja 2004 r. z faktur dokumentujących wykonanie robót budowlano-montażowych na budynku wielorodzinnym oraz innych usług można odliczyć kwotę podatku naliczonego.