Możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów ze sprzedaży towarów handlowych.
1. Ustalenie, czy Spółka Przejmująca po Przejęciu utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek (estoński CIT), o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT, w związku z brzmieniem art. 28k ust. 1 i 2 ustawy o CIT. 2. Ustalenie, czy Przejęcie skutkować będzie powstaniem dla Spółki Przejmującej dochodu do opodatkowania, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Czy zakup obligacji skarbowych lub nieskarbowych papierów dłużnych poprzez bank komercyjny, z czego wynika konieczność zawarcia z bankiem umowy o świadczenie usług powierniczych, spowoduje utratę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (tzw. estońskiego CIT). Czy do przychodów, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT należy wliczać całą kwotę otrzymaną przez Spółkę z
Obowiązek zamknięcia ksiąg rachunkowych oraz sporządzenia sprawozdania finansowego, a także dokonania rozliczenia i ustaleń, o których mowa w art. 7aa ustawy o CIT celem nie utracenia prawa do opodatkowania CIT estońskim.
Spełnienie warunku zatrudnienia, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Zachowanie prawa do ryczałtu od dochodów spółek przez Spółkę dzieloną w związku z dokonaniem podziału przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowo utworzonej Spółki przejmującej, również opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z ulokowaniem środków na Lokacie Inwestycyjnej, w Subfunduszu X, w Subfunduszu Y Spółka straci prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek posiadania udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji.
Dotyczy ustalenia: - czy przekształcenie A. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 551 § 1 i nast. Kodeksu spółek handlowych skutkować będzie zachowaniem prawa do stosowania opodatkowania według zasad ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT); - czy A. po przekształceniu w sp. z o.o. będzie zobowiązany do ponownego złożenia zawiadomienia ZAW-RD.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek na skutek ulokowania części nadwyżek finansowych w produkty strukturyzowane.
Czy otrzymanie aportu przez Spółkę spowoduje utratę prawa do opodatkowania Ryczałtem od dochodów spółek Kiedy Spółka będzie ponownie uprawniona do opodatkowania Ryczałtem Czy po otrzymaniu przez Spółkę aportu po upływie 24 miesięcy od powstania nie utraci prawa do opodatkowania Ryczałtem i będzie mogła kontynuować Ryczałt Zastosowanie zasady wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem z art. 28k ust. 1 pkt
Czy w wyniku wniesienia udziałów w Spółce do Spółki cywilnej, której jedynymi wspólnikami będą obecni Wspólnicy (osoby fizyczne), Spółka przestanie spełniać warunek, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, a co za tym idzie Spółka, na mocy art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o CIT, utraci prawo do estońskiego CIT z końcem roku podatkowego poprzedzającego rok podatkowym, w którym Wspólnicy
Czy po przeprowadzeniu Połączenia Wnioskodawca będzie mógł w ramach podatku od osób prawnych nadal korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek; - Czy na skutek planowanego połączenia Wnioskodawcy z SPV w okresie opodatkowania Wnioskodawcy Ryczałtem powstanie określony w art. 28m ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku.
Możliwość utraty prawa do opodatkowania ryczałtem w związku z otrzymaniem wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa.
Czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu od dochodów spółek. Czy wskutek rezygnacji z opodatkowania w reżimie estońskiego CIT przed upływem 4 lat, a następnie zmiany struktury udziałowców i przeniesienia własności udziałów na osobę prawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek zapłaty ryczałtu
Ustalenia, czy uzyskane przez Spółkę dofinansowanie na realizację inwestycji spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek oraz czy wydatkowanie otrzymanego dofinansowania będzie stanowiło dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Czy w związku z planowanym połączeniem przez przejęcie Spółka nie utraci prawa do opodatkowania ryczałtem i nie będzie zobowiązana do zapłaty podatku z tytułu wstępnej korekty wynikającej z art. 7aa ust. 4 pkt 1 z zw. z art. 7aa ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o CIT?
Ustalenie, w związku z zamiarem wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czy: - rozliczenia instrumentów pochodnych będących kontraktami SWAP na cenę miedzi oraz kursy walut stanowią przychód ze zbycia i realizacji praw z instrumentów finansowych, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f u.p.d.o.p., - objęcie należności umową faktoringu spowoduje u niego osiągnięcie przychodu ze zbycia
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z najmu nieruchomości oraz utrata prawa do opodatkowania przychodów w formie karty podatkowej.
1. Czy jeżeli spółka A opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, dokona podziału przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki B oraz spółki C, które również są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, to zachowa prawo opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy jeżeli spółka B i spółka C, opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, przejmą zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Dotyczy ustalenia: ‒ czy dokonanie Umorzenia udziałów Wspólników stanowić będzie dla Spółki posiadanie udziałów (akcji) w kapitale innej spółki w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT; ‒ czy dokonanie Umorzenia przez Wspólników skutkować będzie utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania Ryczałtem zgodnie z art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy o CIT.
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z najmu nieruchomości oraz utrata prawa do opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej na podstawie karty podatkowej.
Czy zawarcie przez Spółkę – występującą w roli Powiernika – Umowy Powiernictwa i nabycie – w jej wykonaniu – przez Spółkę (w imieniu własnym, lecz na rzecz Powierzającego) Jednostek Uczestnictwa będzie skutkowało utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek?