Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 75.00.19.
Stawka ryczałtu dla przychodu z tytułu świadczenia usług mieszczących się w grupowaniu PKWiU 75.00.19.0 „Pozostałe usługi weterynaryjne”.
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla usługi weterynaryjnej świadczonej na podstawie art. 16 ust. 1 pkt. 1 ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej, polegającej na sprawowaniu nadzoru nad ubojem (PKWiU 75.00.19.0).
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów ze świadczenia usług objętych grupowaniem PKWiU 75.00.19.0.
Określenie stawki ryczałtu z tytułu świadczenia usług weterynaryjnych.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 75.00.19.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 75.00.19.0 .
Określenie stawki ryczałtu dla przychodu z tytułu świadczenia usług mieszczących się w grupowaniu PKWiU 75.00.19.0 „Pozostałe usługi weterynaryjne”.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodu z tytułu świadczenia usług mieszczących się w grupowaniu PKWiU 75.00.19.0 „Pozostałe usługi weterynaryjne”.
Zgodnie z art. 15 ust. 3 ustawy, czynności wykonywane przez Wnioskodawcę, jako lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii będące konsekwencją decyzji administracyjnej, wyznaczającej wykonawcę tych czynności – z tytułu których Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie – należy uznać za pozostające poza zakresem regulacji ustawy, tj. niepodlegające
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – lekarz weterynarii.
interpretacja indywidualna dotycząca możliwości rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki na pasze i usługi weterynaryjne.
Opodatkowanie usług świadczonych przez lekarza weterynarii na podstawie umowy cywilnoprawnej pod nadzorem i w imieniu Inspekcji Weterynaryjnej oraz dokumentowania ww. usług.
Czy Spółka refakturując na właściciela koni ponad standardowe usługi weterynaryjne zachowuje się prawidłowo stosując 7 % stawkę VAT?
Jestem lekarzem weterynarii i od roku 2000 prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług weterynaryjnych. Nie prowadzę własnego zakładu weterynaryjnego, lecz świadczę usługi na rzecz innych przedsiębiorców na zasadzie umów o świadczenie usług. W latach 2000 - 2003 opłacałam podatek w formie ryczałtu ewidencjonowanego wg staki 3 %. Z uwagi na fakt, iż w dniu 31 stycznia 2004 roku wystawiłam
dot. słuszności kontynuowania w 2004 r. i 2005 r. opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 3% przychodów osiąganych z tytułu świadczenia usług weterynaryjnych w ramach działalności gospodarczej prowadzonej w spółce cywilnej.
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie nadzoru nad przestrzeganiem warunków weterynaryjno-sanitarnych środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do konsumpcji, opodatkowaną w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Zgodnie z zaświadczeniem o numerze REGON, w/w działalność gospodarcza zakwalifikowana została do grupy 85.20 PKWiU - "usługi weterynaryjne".