Działalność Spółki polegająca na opracowaniu i oferowaniu usług z wykorzystaniem Projektu opisanego w stanie faktycznym, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT i w konsekwencji uprawnia Spółkę do skorzystania z ulgi, o której mowa w przepisie art. 18d ust. 1 ustawy o CIT. - Odpisy amortyzacyjne od wskazanych w stanie faktycznym urządzeń zaliczonych do środków
Ustalenie, czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu procesu dystrybucji, świadczenia usługi serwisowej i marketingowej dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
Ustalenie, czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu procesu dystrybucji, świadczenia usługi serwisowej i marketingowej dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
Dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Koszty fakturowane przez Dealerów, które następnie Wnioskodawca refakturuje na B., są kosztami bezpośrednimi i powinny zostać zaliczone do kosztów podatkowych w tym roku podatkowym, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody, zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy o CIT.
1. Czy wypłata zysków wypracowanych przez Spółkę Jawną, opisanych w zdarzeniu przyszłym, dokonana po przekształceniu Spółki Jawnej w Spółkę z o.o. i po złożeniu przez Spółkę z o.o. zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem, będzie podlegała w momencie jej faktycznej wypłaty opodatkowaniu podatkiem dochodowym. (część pytania dot. podatku dochodowego od osób prawnych) 2. Czy Spółka z o.o. będzie
1. Czy wypłata zysków wypracowanych przez Spółkę Jawną, opisanych w zdarzeniu przyszłym, dokonana po przekształceniu Spółki Jawnej w Spółkę z o.o. i po złożeniu przez Spółkę z o.o. zawiadomienie o wyborze opodatkowania ryczałtem, będzie podlegała w momencie jej faktycznej wypłaty opodatkowaniu podatkiem dochodowym? (część pytania dot. podatku dochodowego od osób prawnych) 2. Czy Spółka z o.o. będzie
w zakresie ustalenia czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu świadczenia usług serwisowych dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
Ustalenie stawki opodatkowania w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Uzyskiwane przez Panią przychody z działalności gospodarczej, związanej ze świadczeniem usług wsparcia serwisowego (technicznego) dla klientów posiadających system SAP zakwalifikowanych pod symbolem PKWiU 62.09.20.0, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ww. ustawy oraz art. 12 ust. 5, będą mogły zostać opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy wskazane w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego koszty usług serwisowych ponoszone na podstawie Umowy R&D podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 w związku z art. 15e ust. 11 CIT, Czy wskazane w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego koszty usług badawczo- rozwojowych ponoszone na podstawie Umowy R&D podlegają wyłączeniu z kosztów
Zastosowanie obniżonej 8% stawki dla usługi dostawy i montażu oraz usług serwisowych rolet i żaluzji.
Ustalenie czy ponoszone wydatki (w kwocie netto) z tytułu napraw samochodów w ramach likwidacji szkód, udokumentowane fakturami od Dostawców, będą mogły być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów
Uznanie jako odrębnych świadczeń usług: zarządzania flotą samochodową oraz ubezpieczenia opodatkowanych według stawek podatku właściwych dla tych świadczeń.
dotyczy uznania usługi serwisowej za usługę kompleksową i całości wynagrodzenia z tytułu tej usługi opodatkowania podstawą stawką podatku VAT (leasing, ubezpieczenie, rozłożenie na raty, obsługa administracyjna)
Należy uznać, że Wnioskodawca świadczył będzie odrębne od usługi ubezpieczeniowej usługi obsługi administracyjnej, które wiążą się z dodatkowymi czynnościami administracyjnymi wykonywanymi przez pracowników Spółki, które to czynności nie są wykonywane w przypadku wybrania przez klienta jedynie usługi ubezpieczeniowej korzystającej ze zwolnienia od podatku. Wobec odrębności świadczeń i nakładów pracy
dotyczy uznania, że brak jest czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług na rzecz klienta w przypadku kiedy ubezpieczającym leasingowany pojazd jest klient i Spółka działa jedynie jako pośrednik (agent płatniczy) przekazujący składkę ubezpieczeniową do zakładu ubezpieczeniowego lub agenta ubezpieczeniowego
obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotów nieposiadających siedziby na terytorium kraju oraz opodatkowanie i dokumentowanie tych usług
1. Czy czynności napraw gwarancyjnych wykonywane przez Dealerów podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach otrzymywanych od Dealerów, a wystawionych tytułem napraw gwarancyjnych?
Czy w związku z wydaniem towaru wolnego od wad - zarówno w świadczeniach krajowych, jak również w obrocie zagranicznym - powstanie jakikolwiek obowiązek podatkowy określony w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych?
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem węzłów cieplnych w budynkach mieszkalnych i innych niż mieszkalne.
Stawka podatku na usługi budowlane związane z wykonaniem wewnętrznej sieci ciepłowniczej w budynkach mieszkalnych sklasyfikowanych w PKOB 11.
Podatnik zwraca się z zapytaniem o poprawne określenie miejsca świadczenia usługi, właściwej stawki podatku oraz momentu powstania obowiązku podatkowego. Zdaniem Podatnika miejscem świadczenia usługi jest miejsce, gdzie świadczący usługę posiada siedzibę, czyli terytorium kraju, a właściwą stawką podatku jest stawka 22%
Z przedmiotowego pisma podatnika wynika, że świadczy on na terenie Polski usługi serwisowe dotyczące sprzętu elektronicznego, na zamówienie firmy mającej siedzibę w Niemczech, na którą wystawiana jest faktura VAT.Podatnik zwraca się z prośbą o wyjaśnienie, czy po zarejestrowaniu się jako dostawca wewnątrzspólnotowy będzie uprawniony do wystawiania kontrahentowi niemieckiemu faktury ze stawką 0%.