Interpretacje

Interpretacja
19.08.2021 Podatki

Zaliczanie wydatków z tytułu nabywanych praw i usług do kosztów uzyskania przychodów.

Interpretacja
06.04.2021 Podatki

Zastosowanie wyłączenia z ograniczeń na podstawie art. 15e ust. 11 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów Usług refakturowanych na Wnioskodawcę przez podmiot powiązany.

Interpretacja
13.05.2019 Podatki

Czy koszty nabycia Usług call center podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
13.08.2018 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty ponoszone na nabycie usług o charakterze niematerialnym refakturowane na Spółkę nie podlegają ograniczeniom wynikającym z regulacji art. 15e ustawy o PDOP (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)?

Interpretacja
02.07.2018 Podatki

Refakturowanie przez spółkę powiązaną na wnioskodawcę wydatków za usługi marketingu i promocji.

Interpretacja
30.04.2015 Podatki

Rozliczenia Oddziału Spółki belgijskiej położonego w Polsce (różnice kursowe na kwotach podatku VAT, usługi niematerialne w relacjach Spółka macierzysta-Oddział w Polsce a podatek u źródła, rozliczenia wewnętrzne pomiędzy Spółką macierzystą i Oddziałem a różnice kursowe).

Interpretacja
29.10.2010 Podatki

Gdy nie zachodzi żadna z przesłanek określonych w art. 88 ustawy ograniczających prawo podatnika do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony, a nabywana usługa służy czynnościom opodatkowanym świadczonym przez Stronę, na podstawie art. 86 ust. 1 i 2 ustawy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej jej nabycie, otrzymanej od niemieckiego

Interpretacja
26.05.2009 Podatki

Czy opisana usługa należy do kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym należy od przekazanej zapłaty potracić podatek u źródła, o którym mowa w tym przepisie i czy Spółka powinna ją wykazać w informacji IFT-2R?

Interpretacja
11.02.2009 Podatki

Czy przychód Wnioskodawcy z tytułu świadczenia usługi reklamy powinien zostać uznany za niepodlegajacy opodatkowaniu podatkiem VAT czy też powinien zostać opodatkowany odpowiednią, obowiązująca w Polsce, stawką podatku VAT?

Interpretacja
15.09.2008 Podatki

Czy usługę najmu powierzchni chłodniczej w przenośnych chłodniach, zlokalizowanych na terytorium RP, świadczoną dla podatnika podatku od wartości dodanej z siedzibą w innym kraju członkowskim UE, należy opodatkować w Polsce, zgodnie z 22% stawką podatku VAT, czy też usługa ta podlega obowiązkowi podatkowemu poza granicami kraju?

Interpretacja
17.06.2008 Podatki

W jaki sposób prawidłowo udokumentować i rozliczyć podatek od towarów i usług, dla usług serwisu maszyn, urządzeń i technologii wykonanych w imieniu zleceniodawcy, jeżeli usługa jest świadczona w całości w imieniu podmiotu krajowego będącego podatnikiem podatku od towarów i usług, z tym że wykonywana we wskazanym przez zleceniodawcę zakładzie odbiorcy końcowego w kraju UE innym niż Polska lub w kraju

Interpretacja
05.02.2008 Podatki

Czy miejscem świadczenia usługi reklamy towarów kontrahentów zagranicznych na targach w kraju jest miejsce gdzie nabywca usługi posiada siedzibę zgodnie z art. 27 ust. 3 i ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług, tym samym czynność ta nie podlega opodatkowaniu w kraju.

Interpretacja
19.09.2005 Podatki

Pytanie dotyczy obowiązku opodatkowania podatkiem od towarów i usług na terytorium RP zakupu usług telekomunikacyjnych oraz korzystania z nawigacji satelitarnej udokumentowanych refakturami wystawionymi przez kontrahenta niemieckiego.

Interpretacja
03.06.2004 Podatki

1. Czy świadczenie usług na rzecz kontrahentów zagranicznych podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? 2. Czy z tytułu świadczenia tych usług należy złożyć deklarację VAT-R UE?

Interpretacja
04.07.2003 Podatki

Czy koszty związane z dodatkową emisją akcji dla uprawnionych pracowników (opłaty notarialne i sądowe, usługi prawne i doradcze, koszty sporządzenia druku i dystrybucji prospektu emisyjnego, opłaty giełdowe, koszty oferowania papierów wartościowych, itp.) mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w myśl przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000 r