Kwalifikacja podatkowa wydatków ponoszonych w związku z realizacją inwestycji, tj.: - kosztów biletów lotniczych, usług hotelowych i gastronomicznych nabywanych na rzecz głównego architekta projektu, stanowiących element kosztów nabycia przez Spółkę usług świadczonych na jej rzecz przez ten podmiot; - kosztów nabycia usług gastronomicznych i hotelowych, ponoszonych w związku ze spotkaniami biznesowymi
Czy stawka ryczałtu 8,5% jest właściwą stawką podatkową w odniesieniu do dochodów, jakie Wnioskodawczyni uzyskała w 2009 r. z wynajmu domku letniskowego, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Kwalifikacja podatkowa wydatków ponoszonych w związku z realizacją inwestycji, tj.:-kosztów biletów lotniczych, usług hotelowych i gastronomicznych nabywanych na rzecz głównego architekta projektu, stanowiących element kosztów nabycia przez Spółkę usług świadczonych na jej rzecz przez ten podmiot;-kosztów nabycia usług gastronomicznych i hotelowych, ponoszonych w związku ze spotkaniami biznesowymi
Czy Klub Sportowy może odliczyć VAT od faktur wystawionych przez szkołę?
Czy zakup poczęstunku powitalnego, w składającego się z buteleczki 0,2 litra alkoholu i puszki "...", będzie stanowił koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na refundację kosztów bonów gastronomicznych oraz sposobu księgowania przez Spółkę faktur za usługi hotelowe.
Czy wydatki związane z organizowanymi przez Spółkę szkoleniami, w tym wydatki na sport i rozrywkę będą stanowiły koszty uzyskania przychodu?
1. Czy wydatki, jakie w związku z organizacją szkolenia poniosła Spółka na noclegi klientów, ich transport na terenie Poznania oraz na wyżywienie (catering) można uznać za koszty uzyskania przychodów? 2. Czy wydatki związane z organizowaniem szkoleń wyjazdowych dla klientów, do fabryki znajdującej się w Niemczech można uznać za koszty uzyskania przychodów?
Czy można opodatkować wynajem pokoi gościnnych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% przychodów, jeżeli wysokość przychodów w roku podatkowym nie przekroczy kwoty stanowiącej równowartości 4.000 euro?
Czy powyżej opisane wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę związane z wykonywaniem świadczeń w zakresie reklamy i promocji na rzecz E. A, w tym koszty usług gastronomicznych, stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w rozumienia art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy działalność, która polega na wynajmie lokali oraz dostarczaniu wyżywienia, prawidłowo kwalifikowana jest jako jedna usługa krótkotrwałego zakwaterowania, dla której podstawę opodatkowania stanowi przychód uzyskiwany od klienta, zaś stawka podatku wynosi 7%?
Czy Podatnik ma prawo wyboru formy opodatkowania usługi turystycznej: na zasadach ogólnych lub zgodnie z art. 119 ustawy o podatku VAT?Czy Zainteresowany ma prawo do refakturowania kosztów wyżywienia oraz zakwaterowania z zachowaniem 7% stawki podatku VAT oraz obciążyć dodatkowo za uczestnictwo w imprezie ze stawką 22 % VAT?
Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami o podatku od towarów i usług Instytutowi przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od nabywanych usług noclegowych i gastronomicznych?
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków:* na zakup usług hotelowych, opłacanych za uczestników organizowanych przez Spółkę szkoleń* związanych z organizowaniem wycieczek i innych drobnych atrakcji dla uczestników szkoleńna podstawie art. 15 ust. 1 w związku z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54,
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, wydatków poniesionych na organizację imprezy - piknik w stylu europejskim.
Czy poniesione w trakcie podróży służbowej wydatki zrefundowane (pokryte) na podstawie przedstawionych przez pracownika rachunków są kosztem uzyskania przychodu dla Spółki?
Czy podatnik może do przychodu uzyskanego z tytułu wynajmu pokoi gościnnych zastosować opodatkowanie w formie karty podatkowej? Jaką inną formę opodatkowania podatnik może zastosować?
Czy przychody uzyskiwane z wynajmu wczasowiczom lokali krótkotrwałego zakwaterowania mogą być opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym według stawki 8,5 %? Jak należy ewidencjonować przychody z powyższego źródła i określić właściwość urzędu skarbowego?