Pożyczka od ojczyma - pomimo rozwodu z matką - korzysta ze zwolnienia z art. 9 pkt 10 lit. b) upcc, przy spełnieniu pozostałych warunków.
Ustalenie czy wypłata pożyczki na podstawie umowy zawartej sprzed okresu opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek stanowi ukryty zysk.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w walucie obcej kwoty kapitału pożyczki wraz z odsetkami, zaciągniętej w PLN i przewalutowanej na euro.
Czy - na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 28m ust. 3 oraz art. 28n ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - Pożyczki udzielane na warunkach opisanych w stanie faktycznym stanowią dla Wnioskodawcy dochód z tytułu ukrytych zysków, który jest on zobowiązany opodatkować podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy Spółka jest zobowiązana do sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych za rok podatkowy 2023 z tytułu zawarcia w tym roku umowy pożyczki, gdzie wartość faktycznie udostępnionego maksymalnie pożyczkobiorcy kapitału nie przekraczała w przeliczeniu równowartości 10 mln zł (innymi słowy, czy na potrzeby określania obowiązku dokumentacyjnego za rok podatkowy 2023 dla transakcji pożyczki przedstawionej
Zgodnie z art. 19a ust. 3 ustawy, momentem powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych przez Spółkę usług udzielania pożyczek zarówno tych udzielanych przed rezygnacją ze zwolnienia od podatku jak i tych udzielanych po rezygnacji ze zwolnienia, jest data upływu każdego okresu (czyli w analizowanym przypadku jest to każdy kolejny rok podatkowy), do którego odnoszą się rozliczenia. W przypadku odsetek
Czy wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umowy pożyczki wobec udziałowca, pozostających u Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Jego spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy, powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy wypłata pożyczek na rzecz Podmiotów powiązanych, która ma miejsce przed wejściem przez Spółkę w reżim opodatkowania Estońskim CIT podlega opodatkowaniu Estońskim CIT?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku ze świadczeniem usług pożyczkowych.
Czy umowa pożyczki zawarta między spółką cywilną prowadzoną przez rodzeństwo a ich rodzicami, korzysta za zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 10 lit. b) jeżeli środki pieniężne zostały przekazane na wspólny rachunek bankowy wspólników?
Skutki podatkowe wygaśnięcia zobowiązań Spółki w związku z rozwiązaniem i wykreśleniem Spółki z rejestru Przedsiębiorstw KRS
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Bank będzie mógł stosować zasady określone w art. 15c updop w kolejnych latach podatkowych (począwszy od 2016r.) pod warunkiem zawiadomienia o wyborze stosowania tej metody właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie do końca pierwszego miesiąca roku podatkowego (art. 15c ust.1 updop). Zasady te Bank będzie musiał stosować do wszystkich odsetek od pożyczek, tj. zarówno tych zaciągniętych po
1)Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2015 r., otrzymanie przez Wnioskodawcę na skutek likwidacji lub rozwiązania spółki jawnej wierzytelności z tytułu kwoty głównej Pożyczki i niezapłaconych jeszcze odsetek od Pożyczki, należnych od spółki komandytowej, spowoduje powstanie przychodu podatkowego opodatkowanego
Czy zapłacone przez Wnioskodawcę na rzecz BB odsetki od Pożyczek bądź też odsetki skapitalizowane na wartość Pożyczek na rzecz BB, po dniu dokonania transferu/cesji Wierzytelności wynikających z tych Pożyczek /praw i obowiązków wynikających z umów Pożyczek do BB, nie będą podlegały ograniczeniom wynikającym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 Ustawy o CIT?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki.
Czy wygaśnięcie zobowiązania pożyczkowego Wnioskodawcy w wyniku konfuzji, na skutek otrzymania wierzytelności pożyczkowej przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją, bądź rozwiązaniem spółki komandytowej nie doprowadzi do powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zakres skutków podatkowych zaciągnięcia nieoprocentowanej pożyczki.
W jakiej dacie powstaje po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu opisanej powyżej opłaty za obsługę w domu?W jakiej dacie powstaje po stronie Wnioskodawcy obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu opisanej powyżej opłaty przygotowawczej?