Nieuznanie zapłaty Kary Umownej za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług na rzecz najemcy i w konsekwencji brak opodatkowania podatkiem VAT oraz uznanie zapłaty Zwrotu Kontrybucji za wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług na rzecz najemcy i w konsekwencji opodatkowanie podatkiem VAT.
W zakresie opodatkowania sprzedaży Nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego związanego z nabyciem Nieruchomości.
Możliwość opodatkowania umowy najmu lokalu mieszkalnego ryczałtem w wysokości 8,5%.
Czy usługi świadczone przez Wspólnika na rzecz Wnioskodawcy (Spółki) będą stanowiły dla Wnioskodawcy (Spółki) ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Po wyborze przez Spółkę opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek, wypłacane przez Spółkę kwoty dla Wspólników z tytułu umów najmu/dzierżawy nie będą stanowiły dochodów z tytułu ukrytych zysków podlegających opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Uznanie otrzymanej przez Zainteresowanego 2 Płatności z tytułu wcześniejszego rozwiązania Umowy Najmu za wynagrodzeniem za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, jako świadczenie usług, wykonaną przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy oraz przysługującego Wnioskodawcy prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Zainteresowanego 2 na rzecz Wnioskodawcy.
Przychody z dzierżawy/wynajmu miejsca pod reklamę należy kwalifikować do źródła z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy (przychody z działalności gospodarczej).
Czy z tytułu bezczynszowego (okresowego) korzystania z Nieruchomości X, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. Czy z tytułu bezczynszowego (okresowego) korzystania z Nieruchomości Y, po stronie Spółki powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Uznanie Odszkodowania dla Najemcy za wynagrodzenie za czynności podlegające opodatkowaniu, a w rezultacie obowiązek rozliczenia VAT i wystawienia faktury dokumentującej te czynności oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej przez Najemcę.
Jeżeli umowa najmu stanowi, że najemca zobowiązany jest zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty mediów, to jedynie określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pana jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Wobec tego wymienione
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż u podatnika niebędącego opodatkowanym ryczałtem na podstawie Rozdziału 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty poniesione w związku z rozwiązaniem umowy najmu wynikające z decyzji biznesowych, w tym zwłaszcza koszty likwidacji inwestycji w obcym środku trwałym, będą stanowić koszt podatkowy Spółki na podstawie art.
Ustalenie, czy - wydatki ponoszone przez Spółkę przed 1 stycznia 2023 r. na naprawę szkody samochodu osobowego Spółki wykorzystywanego do celów działalności gospodarczej Spółki oraz dla prywatnych celów pracowników należy traktować jako tzw. ukrytą dywidendę albo wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą, które należy opodatkować ryczałtem od dochodów spółek, - wydatki ponoszone przez Spółkę
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy najmu. Środki otrzymane od najemcy tytułem zwrotu wysokości podatku od nieruchomości (koszt ten – zgodnie z umową – ma obowiązek pokrywać najemca) nie będą stanowiły dla Wnioskodawcy jako wynajmującego przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Czynsz najmu za wynajmowane nieruchomości (obejmujące pomieszczenia magazynowe, pomieszczenia biurowe, wiatę magazynową oraz parking i place manewrowe) ustalony na warunkach rynkowych, płacony przez Spółkę przekształconą do Spółki osobowej nie będzie stanowić dla Spółki przekształconej dochodu z tytułu ukrytych zysków, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy o CIT
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
kwalifikacja oraz moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty Wynagrodzenia z tytułu odstąpienia od umowy najmu
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty z tytułu przedterminowego zakończenia umowy najmu.
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie uprawniony do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Kar Umownych wypłacanych z tytułu Odstąpienia od Umów najmu.
uznania, że dostawa Nieruchomości będzie stanowiła czynność podlegająca opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług braku zastosowania zwolnienia od podatku dla sprzedaży Nieruchomości na podstawie art. 43 ustawy, prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony
braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży działki i braku obowiązku udokumentowania tej transakcji fakturą oraz braku wnioskowania do urzędu skarbowego o przywrócenie Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego i rozliczania podatku VAT z tytułu dzierżawy działek