Opodatkowanie czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Częściowe prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Projektu.
1. Czy przychody uzyskiwane w związku z działalnością wykonywaną przez A powinny być uznane za przychody B. 2. Czy koszty, ponoszone w związku z działalnością wykonywaną przez A, powinny być rozpatrywane jako koszty uzyskania przychodu B.
Opodatkowanie wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Uczelni.
Wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Uczelni będzie stanowić przychód z działalności wykonywanej osobiście, o którym mowa w art. 13 pkt 7 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wynagrodzenie wypłacane z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Uczelni.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Uczelni.
brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu
1) Czy miesięczne wynagrodzenie ustalone przez Senat będzie przychodem w ramach art. 13 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od którego Uczelnia zobowiązana jest naliczać zaliczkę na podatek dochodowy? 2) Czy należy od ustalonej kwoty przychodu odjąć koszty uzyskania przychodu, obecnie wynoszące 111,25 zł miesięcznie; rocznie 1335 zł? 3) Czy miesięczne wynagrodzenie wypłacane z tytułu
Opodatkowanie wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka rady uczelni
Opodatkowanie wynagrodzeń z tytułu pełnienia funkcji członków Rady Uczelni.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka rady uczelni.
opodatkowanie wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji członka rady uczelni
Wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji członka Rady Uczelni będzie stanowić przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących poniesione nakłady oraz bieżące wydatki na remonty i inwestycje w nieruchomości należące do Uczelni.
Brak prawa do odliczenia w całości lub części podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Czy zgodnie z art. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pierwszym po zmianie rokiem podatkowym powinien być okres od pierwszego miesiąca następującego po zakończeniu poprzedniego roku podatkowego do końca roku podatkowego nowo przyjętego, gdyż nie może być on krótszy niż 12 miesięcy i dłuższy niż 23 kolejne miesiące kalendarzowe, co oznacza, że pierwszy po zmianie rok podatkowy trwałby u
prawo do częściowego obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia przez Uczelnię mikroskopu elektronowego