Ustalenie czy kwoty kosztów przesyłki zakupionych towarów, otrzymywane od kupujących, stanowią przychód z działalności gospodarczej.
Ustalenie przychodów - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Opodatkowanie sprzedaży siana i słomy oraz opodatkowanie kosztów wysyłki siana i słomy.
Opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży gekonów orzęsionych i kosztów wysyłki. Zwolnienie od podatku jako rolnik ryczałtowy w przypadku przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru stanowią dla Wnioskodawcy przychód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
w zakresie braku obowiązku rozpoznania czynności opodatkowanej w Polsce i rozliczenia podatku należnego jako zarejestrowany czynny podatnik podatku od towarów i usług w Polsce w związku z wysyłką towarów z magazynu w Polsce w przedstawionym stanie faktycznym oraz zdarzeniu przyszłym 1 i 2 oraz braku obowiązku rozpoznania czynności opodatkowanej w Polsce i rozliczenia podatku należnego jako zarejestrowany
Zakwalifikowanie do przychodów opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanym otrzymywanych kwot na pokrycie kosztów dostawy zamówionych towarów (opłaty kurierskie)
w zakresie braku obowiązku wliczenia do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju oraz braku obowiązku rejestracji jako podatnik VAT
sposobu prowadzenia dokumentacji w celu zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej oraz momentu powstania obowiązku podatkowego dla dostawy towarów w przypadku, gdy płatność za towary dokonywana jest z góry przelewem na rachunek bankowy
Kasa rejestrująca: zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży, sposób ewidencjonowania sprzedaży. Wystawianie faktur.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Czy w związku ze stanem faktycznym i opisanym zdarzeniem przyszłym środki pieniężne, które będą wpływać od kupującego na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru będą stanowić dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej, opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy użyciu kasy rejestrującej sprzedaży towarów realizowanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w systemie wysyłkowym, w przypadku gdy zapłata nastąpi przelewem bankowym i w sytuacji gdy zapłata nastąpi za pośrednictwem operatora płatności PayPal albo Adyen
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży towarów przez internet oraz sprzedaży usług (BIDów)
Czy momentem powstania obowiązku podatkowego (datą powstania przychodu), w przypadku sprzedaży konsumenckiej do krajowych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i dostawy książek w systemie wysyłkowym za pobraniem (zaliczeniem pocztowym) nieudokumentowanym fakturą będzie dzień wysyłki, czyli przekazania przez Wnioskodawczynię towarów , czy będzie to dzień faktycznego przekazania
ustalenie czy środki pieniężne, które wpływają na rachunek bankowy Wnioskodawcy na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru, stanowią dla Niego podstawę opodatkowania i podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, a tym samym rodzą obowiązek podatkowy i powinny być uwzględnione przy obliczaniu limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
brak obowiązku dokumentowania sprzedaży wysyłkowej fakturą lub paragonem fiskalnym na rzecz konsumentów krajowych (krajowych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej)