Skutki podatkowe odpłatnego przeniesienia własności nasadzeń, urządzeń i obiektów znajdujących się na działce w rodzinnym ogrodzie działkowym.
Prawo do rejestracji jako podatnik VAT czynny z datą faktycznego rozpoczęcia działalności, tj. od 1 grudnia 2023 r. oraz zachowania prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów związanych z działalnością opodatkowaną podatkiem VAT za miesiąc grudzień 2023 r. i styczeń 2024 r.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktury dokumentującej nabycie laptopa. Wnioskodawca nie ma obowiązku rejestracji jako podatnik VAT czynny. W następstwie, nie ma konieczności zgłoszenia zaprzestania działalności.
W zakresie skutków podatkowych otrzymania wynagrodzenia w związku z przeniesieniem własności nasadzeń, urządzeń oraz obiektów znajdujących się na działce położonej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego.
W analizowanej sprawie cały przychód z tytułu odpłatnego zbycia ruchomości (samochodu) w wysokości określonej w umowie sprzedaży Wnioskodawca uzyskał w dacie zawarcia umowy sprzedaży. Nie ma zatem znaczenia w przedmiotowej sprawie, że część kwoty zostanie uregulowana w późniejszym terminie. Zatem podatek powinien być obliczony od kwoty określonej w umowie sprzedaży.
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży udziału w samochodzie osobowym przez osobę niepełnosprawną.
Czy dochody z tyt. sprzedaży Wózków widłowych poddanych uprzednio Czynnościom przez Wnioskodawcę stanowią integralną część działalności strefowej i podlegają w związku z tym zwolnieniu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 UPDOP?
w zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu przez osobę niepełnosprawną.
Czy Wnioskodawca dokonując ustalenia wartości w zakresie podstawy opodatkowania, w świetle późniejszego ewentualnego zastosowania normy określonej w art. 9 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, powinien przyjąć za podstawę opodatkowania łączną wartość wszystkich rzeczy wskazanych w umowie (138 rzeczy), czy też wartość każdej rzeczy wskazanej w umowie odrębnie, jeśli każda z tych rzeczy
skutki podatkowe sprzedaży prywatnej kolekcji zabytkowych samochodów
Czy z tytułu dokonania przez siebie czynności zakupu samochodu ciężarowo-uniwersalnego Renault Master, Wnioskodawca, będący osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, może skorzystać ze zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
1) Czy zbycie przez Wnioskodawcę po upływie pół roku od nabycia rzeczy ruchomych w postaci; mebli, sprzętu AGD, tj. kuchenki gazowej oraz pralki, dwóch szaf wnękowych, mebli na wymiar w sypialni, regału i komody w salonie, drzwi wewnętrznych, ceramiki sanitarnej (kafelki, lustra), nie dokonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, tylko w celach prywatnych, stanowi źródło przychodu w rozumieniu
Czy od transakcji sprzedaży nasadzeń na wyżej opisanym ogródku działkowym Wnioskodawca ma odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego?