W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na usunięcie nieprawidłowości stanu technicznego wiaduktu zgodnie z decyzją X.
Czy wynagrodzenie wypłacane przez Spółkę na rzecz Podmiotów powiązanych z tytułu najmu i dzierżawy Nieruchomości/Ruchomości będzie stanowiło ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Ustawy CIT przy założeniu, że wynagrodzenie na rzecz Podmiotów powiązanych zostało ustalone na poziomie rynkowym, wypłacone na rzecz Podmiotów powiązanych wynagrodzenie nie służy dokapitalizowaniu tych
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Korzystanie ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 10 przy sprzedaży nieruchomości oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Opodatkowanie przez Prostą Spółkę Akcyjną zysków wypracowanych przed i po wyborze ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT).
Koszty uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia akcji spółki akcyjnej powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Brak wliczania do podstawy opodatkowania wartości rekompensaty (dofinansowania), którą Spółka otrzymuje od Związku.
W zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Powstanie przychodu podatkowego w związku z rozwiązaniem prostej spółki akcyjnej oraz przejęciem przez wyznaczonego akcjonariusza całego majątku spółki.
Obowiązki płatnika w związku z rozwiązaniem prostej spółki akcyjnej oraz przejęciem przez wyznaczonego akcjonariusza całego majątku spółki.
Opodatkowanie zwrotu równowartości przyznanych abonentowi ulg, proporcjonalnie pomniejszonych za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania, w przypadku przedterminowego jednostronnego rozwiązania umowy.
W zakresie możliwości pomniejszenia zryczałtowanego podatku, obliczonego zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 4 updof, o należny do zapłaty przez Spółkę Ryczałt, tj. o kwotę, o której mowa w art. 30a ust. 19 updof.
możliwość rozliczenia strat podatkowych wykazanych i nierozliczonych przed utworzeniem PGK w ciągu najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu lat podatkowych, bez uwzględnienia okresu przynależności Spółki do PGK
Zwolnienie z VAT dostawy nieruchomości i możliwość rezygnacji z tego zwolnienia oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przedmiotowej nabycia nieruchomości.
w zakresie ustalenia czy przyznana Wnioskodawcy Rekompensata stanowi przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe przekształcenia prowadzonej przez Wnioskodawcę jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową (spółkę akcyjną), tj. konieczności rozpoznania przychodu podatkowego.
W zakresie ustalenia roku podatkowego Spółki Przekształcanej i spółki Przekształconej.
1) Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji Spółki jawnej powstałej z przekształcenia Spółki stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o CIT? 2) Czy i w jakiej wysokości Aktywa otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji Spółki jawnej powstałej z przekształcenia Spółki stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy
Stawki podatku od towarów i usług dla dostawy i usługi montażu rezonansu magnetycznego, oraz stawki podatku od towarów i usług dla robót budowlanych lub przebudowy.
1. Czy podatek pobrany przez płatnika i wpłacony do urzędu skarbowego w związku z zaksięgowaniem na rachunku Uczestniczki błędnej transakcji oraz dokonanymi czynnościami restytucyjnymi w ramach reklamacji należy uznać za podatek wpłacony nienależnie, i w konsekwencji płatnik, który poniósł ciężar tego podatku uprawniony jest do otrzymania zwrotu nadpłaty?2. W jakiej wysokości należy ustalić koszt uzyskania
Kto powinien podpisywać deklaracje podatkowe, np. VAT-7, CIT-8, aby były one złożone w urzędzie prawnie skutecznie?
Czy koszt uzyskania przychodu w przypadku przyszłego umorzenia/odkupienia jednostek uczestnictwa, nabytych na rzecz Uczestniczki w wyniku rozliczenia opisanej w stanie faktycznym reklamacji, może być ustalony przez płatnika w wysokości wydatku na nabycie umarzanych/odkupowanych jednostek uczestnictwa nabytych uprzednio w wyniku realizacji reklamacji, który to koszt został zapisany w rejestrze Uczestniczki