Interpretacje

Interpretacja
07.06.2019 Podatki

w zakresie skutków podatkowych przeniesienia siedziby statutowej i rezydencji podatkowej Wnioskodawcy.

Interpretacja
22.06.2017 Podatki

Spółka posiada na terytorium Polski zaplecze personalne i techniczne niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Nie można jednak uznać, że działalność gospodarcza prowadzona w Polsce ma charakter stały, wyrażony w szczególności jako zamiar podatnika co do prowadzenia działalności z tego miejsca w sposób permanentny/długofalowy. Stałość prowadzonej działalności musi być odnoszona do czynnika

Interpretacja
08.03.2012 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup artykułów spożywczych przeznaczanych na poczęstunek podczas spotkań z klientami i innymi interesariuszami Spółki w Jej siedzibie.

Interpretacja
16.12.2011 Podatki

Czy wydatek na zakup kawy, herbaty, ciastek, innych słodyczy, wody oraz mleka i śmietanki do kawy na potrzeby sekretariatu i w celu poczęstowania klientów oraz potencjalnych klientów może być kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
14.12.2011 Podatki

Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na zakup artykułów spożywczych w związku z organizowaniem narad, spotkań wewnętrznych, w których biorą udział pracownicy Spółki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
14.12.2011 Podatki

Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na zakup artykułów spożywczych na potrzeby sekretariatu, w celu zapewnienia poczęstunku gościom/kontrahentom w czasie wizyt na terenie siedziby Spółki mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
14.12.2011 Podatki

Czy ponoszone przez Spółkę wydatki na zakup artykułów spożywczych na posiedzenia zarządu i rady nadzorczej jako zwyczajowy poczęstunek serwowany podczas tychże posiedzeń mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
28.10.2011 Podatki

Czy wydatek na zakup kawy, herbaty, ciastek, innych słodyczy, wody oraz mleka i śmietanki do kawy na potrzeby sekretariatu i w celu poczęstowania klientów oraz poczęstowania klientów oraz potencjalnych klientów może być kosztem uzyskania przychodów?

Interpretacja
11.08.2011 Podatki

Czy wydatki na zakup produktów spożywczych serwowanych w siedzibie Firmy pracownikom, osobom należącym do organów Spółki, kontrahentom stanowią koszty uzyskania przychodów, czy mają może znamiona reprezentacji?

Interpretacja
11.02.2011 Podatki

Czy stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki na organizację spotkania z okazji święta branżowego, tzw. Dnia Górnika dla pracowników Spółki w siedzibie Spółki, w poszczególnych jej Zakładach oraz poza ich siedzibami? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)

Interpretacja
11.02.2011 Podatki

Czy stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki na organizacje spotkań z pracownikami o charakterze służbowym dotyczących posiedzeń Zarządu, narad kierownictwa Zakładów, spotkań wewnętrznych na różnych szczeblach organizacyjnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 3)

Interpretacja
11.02.2011 Podatki

Czy stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki na organizacje w siedzibie Spółki posiedzenia Rady Nadzorczej? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)

Interpretacja
11.02.2011 Podatki

Czy stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki na organizacje spotkań z kontrahentami w siedzibie i poza siedzibą Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

Interpretacja
07.10.2009 Podatki

VAT - w zakresie określenia czy Spółka nie jest obowiązana do wykazania i rozliczenia podatku VAT z tytułu dostawy towarów, lecz zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 oraz ust. 2 ustawy o VAT, podatnikiem z tytułu przedmiotowej transakcji krajowej dostawy towarów jest polski kontrahent (nabywca)

Interpretacja
13.08.2008 Podatki

Czy Spółka, która na podstawie przepisów prawa niemieckiego stanowi spółkę cywilną, mająca siedzibę w Niemczech, zarejestrowana w Niemczech jako podatnik podatku od wartości dodanej, w przypadku dokonania czynności podlegających opodatkowaniu w Polsce i rodzących obowiązek rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług, powinna zostać uznana na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i

Interpretacja
18.06.2007 Podatki

Czy w celu skorzystania ze zwolnienia zawartego w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT konieczne jest posiadanie certyfikatu rezydencji nawet jeśli podatnik ma siedzibę w Polsce?

Interpretacja
11.05.2006 Podatki

Czy rejestracja podmiotów zagranicznych dla celów polskiego VAT nie oznacza ustanowienia w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności w rozumieniu art. 27 ust.3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz.535 z późn. zm.) oraz, czy usługi świadczone na rzecz tych podmiotów zgodnie z art. 27 ust.3 w/w ustawy pozostają poza zakresem opodatkowania VAT w Polsce jako