Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez syna za zgodą jego żony.
Obowiązki notariusza jako płatnika od umowy nieodpłatnego ustanowienia służebności mieszkania - ustalenie podstawy opodatkowania gdy nieruchomość jest obciążona hipoteką oraz zastosowanie zwolnienia, o którym mowa w art. 4a.
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez syna za zgodą jego żony.
Jako że nabycie ograniczonego prawa rzeczowego (nieodpłatnej służebności mieszkania) nastąpi na podstawie umowy zawartej pomiędzy Panią (matką jako nabywcą prawa) a Pani synem, to w sytuacji, gdy żona Pani syna (Pani synowa) wyrazi zgodę, o której mowa w art. 37 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego na ustanowienie ww. służebności, nabycie to skorzysta ze zwolnienia przewidzianego w art. 4a ustawy
Skutki podatkowe ustanowienia na rzecz Wnioskodawczyni nieodpłatnej służebności mieszkania przez córkę za zgodą jej męża.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pana rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pana syna za zgodą jego żony.
W zakresie skutków podatkowych ustanowienia na Pani rzecz nieodpłatnej służebności mieszkania przez Pani syna za zgodą jego żony.
obowiązki podatkowe właściciela nieruchomości z tytułu ponoszenia wszystkich kosztów utrzymania tej nieruchomości przez służebnika.
W przedmiotowej sprawie wydatki jakie Wnioskodawca chce ponieść na remont domu, do którego nie przysługuje Mu prawo własności, a jedynie użytkowanego na podstawie ustanowionej nieodpłatnej służebności dożywotniej, nie stanowią wydatków na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, wykorzystanie środków ze sprzedaży nieruchomości
Do jakiej grupy podatkowej należy zakwalifikować Wnioskodawczynię, zważywszy na fakt ustanowienia na Jej rzecz m.in. przez męża wnuczki służebności mieszkania?