Dotyczy ustalenia, czy w myśl art. 28f ust. 1 ustawy o CIT, w opisanym stanie faktycznym (winno być: zdarzeniu przyszłym), Spółka prawidłowo uznała, iż pierwszy 4-letni okres opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek zakończy się 31 grudnia 2026 roku.
Czy Spółka z o.o. w swoim pierwszym roku opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, kończącym się w dniu 31 grudnia 2024 r., jest uprawniona do zastosowania stawki 10% ryczałtu od dochodów spółek?
Metoda obliczania udziału zakupu wyrobów gazowych w wartości produkcji sprzedanej w roku poprzedzającym rok, w odniesieniu do którego jest ustalany procentowy udział, dla możliwości korzystania przez zakład energochłonny ze zwolnienia od akcyzy na podstawie art. 31b ust. 1 pkt 5 ustawy
Dotyczy ustalenia, czy Spółka zobowiązana jest stosować nowe brzmienie art. 15 ust. 4h ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, obowiązujące od 1 stycznia 2023 r., w trwającym roku podatkowym Spółki; czy też zobowiązana jest stosować nowe brzmienie powyższego przepisu od nowego roku podatkowego, który rozpocznie się 1 lipca 2023 r.
W sytuacji, w której zużywający podmiot olejowy nie przekroczy w roku kalendarzowym przewidywanej ilości ujętej w zgłoszeniu rejestracyjnym uproszczonym, wówczas nie zachodzi konieczność aktualizacji tego zgłoszenia.
W zakresie wyboru formy opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w zakresie przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2022 r.
Czy ze względu na obowiązujący Wnioskodawcę rok podatkowy (i także rachunkowy) inny niż rok kalendarzowy, (wśród większości podatników rok podatkowy jest zrównany z rokiem kalendarzowym), Wnioskodawca nie powinien mieć prawa do rozliczania amortyzacji podatkowej, także w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 30 września 2023 r.
Ustalenia roku podatkowego Wnioskodawcy na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z działalnością prowadzoną na terytorium Polski poprzez Oddział
Ustalenie, czy na gruncie polskiej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pierwszy rok po zmianie roku obrotowego i podatkowego przez Wnioskodawcę obejmie rok rozpoczynający się dnia 1 lipca 2020, a kończący się dnia 31 grudnia 2021
1) Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych począwszy od dnia 1 lipca 2021 r.? 2) Czy Wnioskodawca ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe oraz zakończyć trwający rok podatkowy na dzień 30 czerwca 2021 r. (dzień poprzedzający pierwszy dzień opodatkowania ryczałtem)? 3) Czy Wnioskodawca ma obowiązek sporządzić sprawozdanie finansowe za rok
ustalenie Nowego roku podatkowego (innego niż kalendarzowy) Wnioskodawcy w związku z otwarciem likwidacji Spółki
Czy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do obniżonej 9% stawki podatku, o której mowa w art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wskazanie roku, który należy uwzględnić w przypadku składanego przez spółkę oświadczenia, dotyczącego planowanego osiągnięcia w pierwszym roku działalności procentowego udziału zakupu wyrobów gazowych w wartości produkcji sprzedanej wynoszącego nie mniej niż 5% i możliwości zastosowania zwolnienia od akcyzy wyrobów gazowych.
Stosowanie zmienionych od 1 stycznia 2019 r. przepisów art. 26 updop (obowiązki płatnika) w przypadku gdy rok podatkowy spółki nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym.
Moment powstania obowiązku zamknięcia ksiąg rachunkowych przez SKA oraz ustalenia daty od której zaczyna się rok podatkowy.
Moment powstania obowiązku zamknięcia ksiąg rachunkowych przez SKA oraz ustalenia daty od której zaczyna się rok podatkowy.
Moment powstania obowiązku zamknięcia ksiąg rachunkowych przez SKA oraz ustalenia daty od której zaczyna się rok podatkowy.
Moment powstania obowiązku zamknięcia ksiąg rachunkowych przez SKA oraz ustalenia daty od której zaczyna się rok podatkowy.
Skutki podatkowe sprzedaży znaku towarowego i wypłaty dywidendy przez SKA.
Konsekwencje podatkowe uczestnictwa w spółce komandytowo-akcyjnej oraz likwidacji tej spółki lub likwidacji spółki komandytowej/jawnej powstałej z przekształcenia spółki komandytowo-akcyjnej.
w zakresie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 8 listopada 2013 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku tonażowym