Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy w momencie zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej w formie Spółki cywilnej, posiadając w majątku firmy nieruchomość i umieszczając ją w remanencie likwidacyjnym Spółki.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku rozpoczęcia świadczenia usług najmu budynku handlowego.
Skutki podatkowe nabycia przez jednego ze wspólników Spółki cywilnej, w ramach dziedziczenia, całości przedsiębiorstwa zmarłego drugiego wspólnika Spółki, zakończenia działalności Spółki i tym samym wygaśnięcia zarządu sukcesyjnego.
Brak poprawności danych wykazywanych na wystawionych fakturach przez spółkę cywilną.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych najmu nieruchomości.
Czy w związku z przekształceniem spółki małżeńskiej w spółkę cywilną nowopowstała spółka może prowadzić księgę przychodów i rozchodów, pomimo tego, że spółka małżeńska osiągnęła przychody powyżej 800.000 euro ?
Czy po przekształceniu wspólnego wpisu małżonków prowadzących działalność na imię obojga (bez zawiązywania spółki cywilnej) w dwa odrębne wpisy możliwe będzie nadal utrzymanie dotychczasowych zasad opodatkowania podatkiem VAT - tzn. gdy małżonkowie nadal będą prowadzić wspólną działalność, bez podpisania umowy spółki, to czy podatnikiem VAT będzie nadal tylko jeden z nich - ten, który zarejestrował
Pytanie podatnika dotyczy skutków jakie powstaną w podatku VAT w przypadku odstąpienia jednego z małżonków od działalności prowadzonej na imię obojga małżonków.
Dotyczy sporządzenia remanentu likwidacyjnego z zakończonej działalności gospodarczej prowadzonej na imię obojga małżonków, przy odstąpieniu od tej działalności małżonka niezarejestrowanego dla celów rozliczania się w podatku VAT.
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że prowadzi Pan wspólnie z małżonką działalność gospodarczą w ramach Zakładu Usług Geodezyjnych i Kartograficznych. Działalność ta została przez Państwa zgłoszona na numer NIP małżonka. Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej odprowadzany jest podatek podatku od towarów i usług. W związku ze zmianą ustawy o swobodzie działalności gospodarczej
Małżonkowie prowadzą wspólną działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej wystawionego na imię żony i męża. Dla celów rozliczania podatku od towarów i usług na podstawie złożonego zgłoszenia NIP-2, firmie nadano odrębny numer identyfikacji podatkowej NIP. W związku z powyższym podatnicy występują z zapytaniem, czy jeżeli zdecydują
Czy powstanie obowiązek podatkowy w PCC w związku z przekształceniem się spółki małżeńskiej (2-wa zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej) w spółkę cywilną i wniesienie do nowej spółki dotychczasowego przedsiębiorstwa w postaci towarów handlowych, środków trwałych i wyposażenia?
Czy podatnik może skorzystać z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów uzyskiwanych z prowadzonej na własne nazwisko działalności gospodarczej w zakresie usług transportowych pojazdem o ładownści nie przekraczającej 1,5 tony, przy jednoczesnym prowadzeniu w spółce cywilnej z żoną działalności gospodarczej w zakresie handlu artykułami kosmetycznymi?
Czy będąc wspólnikiem spółki cywilnej i użyczając własną nieruchomość (budynek gospodarczy) na potrzeby prowadzonej przez tę spółkę cywilną działalności gospodarczej, wystąpi u którejś ze stron przychód dla celów podatkowych ? Wspólnik jest zaliczany do I grupy podatkowej w rozumieniu przepisów o podatku od spadków i darowizn.