Interpretacje

Interpretacja
03.03.2022 Podatki

1. Czy wynagrodzenie za przejęcie długu w części nominalnej będzie stanowiło dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu. 2. W jaki sposób powinny zostać skalkulowane podatkowe różnice kursowe w związku z potrąceniem wzajemnych wierzytelności.

Interpretacja
06.10.2017 Podatki

w zakresie braku powstania różnic kursowych z tytułu wykonania umowy przeniesienia i zmiany kredytodawcy oraz przewalutowania dokonanego po przeniesieniu praw i obowiązków z umowy kredytu

Interpretacja
01.07.2016 Podatki

możliwość rozpoznania przez G. jako faktycznego kredytobiorcę, na dzień przejęcia kredytu przychodów/kosztów uzyskania przychodów, w tym z tytułu różnic kursowych możliwość rozpoznania przez P., jako przejemcę, na dzień spłaty kredytu przychodów/kosztów uzyskania przychodów, w tym z tytułu różnic kursowych

Interpretacja
27.05.2015 Podatki

Czy spółka będzie miała prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie zapłaty (lub kapitalizacji) odsetki od przejętego kredytu naliczone po dniu przejęcia kredytu przez spółkę?

Interpretacja
27.03.2015 Podatki

1. Czy koszty wynikające z Porozumienia: wartość czynszu za miesiące: lipiec - wrzesień 2014 r., zapłaconego tytułem przejętego długu, wynagrodzenie dla Najemcy za przeniesienie praw i obowiązków z Umowy Najmu, odsetki za zwłokę w zapłacie czynszu;- mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych w spółce K. Poland Sp. z o. o.?2. Czy w sytuacji wystawienia przez Najemcę na Wnioskodawcę - Nowego Najemcę

Interpretacja
10.09.2014 Podatki

W którym momencie Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy z tytułu wynagrodzenia w formie prowizji w związku z realizacją umowy o refinansowanie zobowiązań oraz umowy o restrukturyzację zadłużenia i przejęcie długu?

Interpretacja
21.03.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania różnic kursowych.

Interpretacja
02.02.2012 Podatki

Czy odpłatne przejęcie przez Wspólnika zobowiązań Spółki wyrażonych w walucie obcej spowoduje powstanie różnic kursowych po stronie Spółki?

Interpretacja
19.01.2012 Podatki

różnice kursowe z tytułu przekazania długu za wynagrodzeniem oraz zaciągnięcia denominowanej w EUR pożyczki otwartej, udzielanej w transzach

Interpretacja
19.01.2012 Podatki

różnice kursowe z tytułu zaciągnięcia denominowanej w EUR pożyczki otwartej, udzielanej w transzach

Interpretacja
08.07.2011 Podatki

Skutki w podatku w postaci przychodów, kosztów uzyskania przychodów i różnic kursowych w związku z przejęciem zobowiązania pożyczkowego.

Interpretacja
01.07.2009 Podatki

Czy Dystrybutor może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatek poniesiony na rzecz Odbiorcy, wynikający z przejęcia długu X wobec Odbiorcy w zamian za wynagrodzenie otrzymane od X ? Czy, w przypadku uznania stanowiska Spółki przedstawionego w pytaniu nr 1 za nieprawidłowe, Część B wynagrodzenia określona w Umowie marketingowej, otrzymana w kwocie równej wartości przejmowanego przez Spółkę długu

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

Czy z uwagi na fakt, iż przychód z tytułu wygaśnięcia zobowiązań pożyczkowych w wyniku przejęcia długu będzie niższy niż kwota należna X oraz nie powstaną różnice kursowe, planowana przez Wnioskodawcę transakcja przejęcia długu nie będzie skutkowała powstaniem po jego stronie dochodu podlegającego opodatkowaniu (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)?

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

Czy na skutek wygaśnięcia całości lub części zobowiązań pożyczkowych w wyniku transakcji przejęcia długu nie realizują się dla wnioskodawcy różnice kursowe w rozumieniu ustawy o PDOP (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)?

Interpretacja
06.03.2009 Podatki

Czy w przypadku spłaty całości lub części zobowiązania pożyczkowego względem Spółki C, przewalutowanego wcześniej na złote, na dzień spłaty nie zrealizują się dla wnioskodawcy różnice kursowe w rozumieniu ustawy o PDOP, co oznacza, iż operacja spłaty nie wpłynie na ustalenie podstawy opodatkowania PDOP (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)?

Interpretacja
09.12.2008 Podatki

1. Czy w powyżej opisanym stanie faktycznym, w związku z zawarciem umowy o przelew wierzytelności i przejęcie długu pod warunkiem rozwiązującym, Wnioskodawca był zobowiązany do wystawienia na rzecz Kupującego I faktury korygującej faktury dokumentujące otrzymanie od Kupującego I zaliczki na poczet ceny sprzedaży nieruchomości, oraz do wystawienia faktury na powyższą kwotę na rzecz Kupującego II? 2.

Interpretacja
01.08.2005 Podatki

Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków stanowiących zwrot innemu podmiotowi poniesionych przez niego kosztów z tytułu umów leasingowych, których następnie Spółka stała się stroną. PD/415-11-2/MM/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
31.05.2004 Podatki

W złożonym zapytaniu Spółka A wyjaśnia, że zawarła transakcję w wyniku której sprzedała posiadane udziały w Spółce B Sp. z o.o. w zamian za zwolnienie z długu względem firmy Y w związku z tym pyta, czy różnice kursowe od przejmowanych zobowiązań naliczone na dzień potrącenia - kompensaty - może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.