Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Opodatkowanie osiąganych przychodów zryczałtowanym podatkiem w zakresie usług związanych z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych - PKWiU 62.01.12.0.
1. Czy działalność Wnioskodawcy polegająca na projektowaniu i produkcji maszyn podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 października 2018 r., a w konsekwencji Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z odliczenia w ramach tzw. ulgi
Przychód osiągnięty przez Wnioskodawcę w 2022, 2023 i latach następnych PKWiU 62.01.12.0 - Usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych, będzie podlegał opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 12%.
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na nabycie materiałów i surowców związane z prowadzonymi projektami, przedstawione w stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym, stanowią koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT?
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Stawka ryczałtu dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 74.90.20.0, 70.22.30.0 oraz 71.12.20.0.
Czy ogół czynności związanych z przeprowadzeniem prób technologicznych stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o ustawy o CIT, co uprawnia Wnioskodawcę do skorzystania z odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy CIT.
W ramach działalności gospodarczej, z tytułu usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.11.0 - usługi związane z projektowaniem, programowaniem i rozwojem oprogramowania będzie podlegał opodatkowaniu 12% stawką ryczałtu.
Przychód osiągnięty przez Pana w latach 2022, 2023 i następnych z tytułu usług opisanych we wniosku, które mieszczą się w grupowaniu PKWiU 62.01.12.0 - Usługi związane z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych, podlega/będzie podlegał opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy zastosowaniu stawki 12%.
Przychody uzyskane przez Panią w listopadzie i grudniu 2023 r. oraz latach kolejnych z tytułu usług sklasyfikowanych pod symbolami PKWiU 74.90.19.0 - Pozostałe usługi doradztwa naukowego i technicznego, gdzie indziej niesklasyfikowane oraz PKWiU 74.90.20.0 - Pozostałe usługi profesjonalne, techniczne i handlowe, gdzie indziej niesklasyfikowane mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 62.01.12.0
Czy opisana przez Wnioskodawcę w stanie faktycznym część działalności, dotycząca tworzenia nowych lub rozwoju już istniejących produktów oraz rozwiązań, wypełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26-28 ustawy o PDOP, w związku z czym Spółka jest uprawniona do korzystania z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o PDOP
Uznanie za działalność badawczo-rozwojową czynności podejmowanych przez pracownika spółki prowadzącej biuro projektowe.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego PKWiU 62.01.12.0.
Możliwość zastosowania 12% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.01.11.0
Opodatkowanie usług pośrednictwa stawką 8,5% ryczałtu oraz opodatkowanie usług polegających na projektowaniu oprogramowania i testowaniu programu stawką 12% ryczałtu.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego dla usług związanych z projektowaniem i rozwojem technologii informatycznych dla sieci i systemów komputerowych
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzone przez Spółkę prace, przedstawione w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „Działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R?
Możliwości zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego dla PKWiU 62.01.11.0.