Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
W sytuacji, kiedy Wnioskodawca nabył własność nieruchomości w drodze przysądzenia przez sąd własności nieruchomości dłużnika w zamian za wierzytelność w postępowaniu egzekucyjnym, nabycie własności tejże nieruchomości będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
w zakresie ustalenia, czy utworzoną w 2016 r. rezerwę celową można uznać za uprawdopodobnioną i zaliczyć na dzień 31 grudnia 2017 r. do kosztów uzyskania przychodów na postawie art. 16 ust. 2a pkt 2 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu egzekucyjnym.
Wyłączenie z opodatkowania o którym mowa w art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, a zakup w drodze licytacji komorniczej udziału w rzeczy (lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość) oraz związanego z nim udziału w prawie majątkowym (prawie użytkowania wieczystego).
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania oraz odliczenia od podstawy odszkodowania strat (pasywów).
należy stwierdzić, iż w przypadku wypłaty zachowku Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do zapłaty podatku od spadków i darowizn, ponieważ może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych w tym przepisie warunków.
w przypadku wypłaty zachowku Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana do zapłaty podatku od spadków i darowizn, ponieważ może skorzystać ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymienionych w tym przepisie warunków.
Czy od umorzonych (zrestrukturyzowanych) zobowiązań należne są koszty egzekucyjne?