Interpretacja indywidualna w kwestii działania w charakterze podatnika podatku VAT oraz obowiązku opłacania podatku VAT w ramach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.
Opodatkowanie i dokumentowanie za pomocą faktury czynności udzielania pomocy prawnej z urzędu oraz obowiązku prowadzeniu rejestru VAT.
Świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej w ramach zawartej ze Stowarzyszeniem umowy zlecenia nie podlega opodatkowaniu VAT.
Świadczenie pomocy prawnej dla ofiar przestępstw w ramach zawartej ze Stowarzyszeniem umowy zlecenia nie podlega opodatkowaniu VAT.
Obowiązek prowadzenia ewidencji oraz składania deklaracji podatkowej w formie elektronicznej przy świadczeniu pomocy prawnej.
Brak opodatkowania świadczenia pomocy prawnej w ramach zawartej umowy zlecenia.
Brak opodatkowania świadczenia pomocy prawnej w ramach zawartej umowy zlecenia.
Obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej w przypadku ponownego rozpoczęcia działalności gospodarczej, - Określenia limitu wartości sprzedaży uprawniającej do korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku w przypadku ponownego rozpoczęcia działalności gospodarczej
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania za pomocą faktury VAT czynności udzielania pomocy prawnej z urzędu.
Brak opodatkowania świadczenia pomocy prawnej w ramach zawartej umowy zlecenia.
opodatkowanie i dokumentowanie świadczonych przez Wnioskodawczynię na podstawie umowy zlecenia usług nieodpłatnej pomocy prawnej
Ustalenie, czy w związku z świadczeniem usług polegających na udzielaniu przez Wnioskodawcę nieodpłatnej pomocy prawnej na podstawie umowy zlecenia Zainteresowany jest zobowiązany do wystawienia faktury i odprowadzenia VAT.
Czy sądy prawidłowo uważają się za płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych od przychodów uzyskiwanych przez wspólnika spółki osobowej tytułem wynagrodzenia otrzymywanego w związku ze świadczoną w ramach tej spółki pomocą prawną z urzędu, przy uwzględnieniu, że wspólnik nie prowadzi takiej działalności w żadnej formie poza działalnością w spółce?
w zakresie ustalenia źródła przychodów do jakiego należy zaliczyć przychody z tytułu ustanowienia przez sąd kuratorem osoby nieznanej z miejsca pobytu
obowiązków płatnika związanych z wypłatą wynagrodzeń z tytułu pomocy prawnej z urzędu na rzecz adwokatów, radców prawnych oraz doradców podatkowych
Czy w związku z faktem, że adwokaci wykonują zawód w kancelarii adwokackiej, zespole adwokackim oraz w spółce cywilnej, jawnej, partnerskiej lub komandytowej, zaś radcowie prawni wykonują zawód w ramach stosunku pracy, na podstawie umowy cywilnoprawnej, w kancelarii oraz w spółce cywilnej, jawnej, partnerskiej lub komandytowej, należność za czynności adwokackie z tytułu świadczenia pomocy prawnej z
Czy radcom prawnym wykonującym zawód na podstawie umowy cywilnoprawnej w kancelarii adwokackiej, zespole adwokackim, spółce osobowej, komandytowej, cywilnej, jawnej lub partnerskiej, należność za czynności z tytułu pomocy prawnej z urzędu Sąd jako organ wypłacający powinien zakwalifikować do przychodów, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób
w zakresie możliwości skorygowania dotychczasowego rozliczenia rocznego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji do właściwego źródła przychodów uzyskiwanych z tytułu świadczenia usług pomocy prawnej z urzędu.
Do którego źródła przychodów należy zaliczyć i stosownie do tego opodatkować podatkiem dochodowym wynagrodzenie za prowadzenie spraw sądowych z urzędu?
Kwalifikacja przychodów radcy prawnego z tytułu świadczenia pomocy prawnej z urzędu.