Czy wymienione w stanie faktycznym wydatki dotyczące należności związanych z podróżami Członków Zarządu stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: różnic kursowych z tytułu wydatków ponoszonych w walutach obcych w trakcie podróży służbowych oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu zwróconych pracownikowi wydatków dotyczących podróży służbowej.
Podatek od towarów i usług w zakresie przechowywania otrzymanych przez Spółkę dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego na dokumentach zakupowych przechowywanych wyłącznie w formie elektronicznej.
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej: - wartości diet za czas odbywania podróży służbowych, - ryczałtów za noclegi.
Czy - w przypadku umów sponsoringu zawieranych przez Spółkę z Profesjonalistami Medycznymi jako osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej (lub poza działalnością gospodarczą prowadzoną Profesjonalistę Medycznego) - Spółka, jako podmiot obowiązany do sporządzenia informacji o wysokości przychodów (PIT-8C) w związku ze sponsorowaniem Wydarzenia dla Profesjonalisty Medycznego, ma obowiązek wykazać
Czy faktura zakupu usług gastronomicznych dla studentów jako forma wyżywienia może zostać uznana przez Spółkę jako koszt uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5)
Czy w świetle przedmiotowego stanu faktycznego wydatki poniesione w związku z wyjazdem pracowników, których łączy z Bankiem stosunek pracy w celu sprawowania przez nich funkcji członków rady nadzorczej w spółkach zależnych Bank może uznać jako koszty uzyskania przychodu stosownie do art. 15 ust. 1 UPDOP?
Czy - w przypadku umów sponsoringu zawieranych przez Spółkę z Lekarzami jako osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej (lub poza działalnością gospodarczą prowadzoną przez Lekarza) - Spółka, jako podmiot obowiązany do sporządzenia informacji o wysokości przychodów (PIT-8C) w związku ze sponsorowaniem Wydarzenia dla Lekarza, ma obowiązek uwzględnić przy sporządzaniu tej informacji przychód w
Czy Spółka postępuje zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zaliczając kwotę wypłaconych diet i ryczałtów na nocleg, równowartości podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek ZUS wynikających z ubruttowienia nadwyżki diet, kwot wypłaconych pracownikowi z tytułu używania samochodu prywatnego udokumentowanych ewidencją przebiegu oraz innych wydatków pokrytych kartą
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie przedstawionego powyżej opisu zaistniałego stanu faktycznego Spółka wnosi o potwierdzenie, czy tzw. Dieta ujemna nie będzie stanowiła dla Pracownika przychodu ze stosunku pracy, który podlega opodatkowaniu pdof?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego wydatki ponoszone przez Spółkę na nabycie usług oraz artykułów wymienionych w opisie stanu faktycznego, udokumentowanych raportami wydatków i paragonami fiskalnymi, albo odpowiednio biletami mogą stanowić koszt uzyskania przychodów Spółki w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, a w konsekwencji Spółka może zaliczać przedmiotowe wydatki do kosztów uzyskania
Obowiązki płatnika (zwolnienie z opodatkowania ryczałtów za nocleg wypłacanych kierowcom z tytułu podróży).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów, a także dotyczącej uznania dojazdów na zawody za delegacje.
Czy należność z tytułu zagranicznej podróży służbowej pracownika będąca wypłatą ryczałtu na nocleg, który to nocleg ma miejsce poza godzinami pory nocnej i nie obejmuje co najmniej 6 godzin pomiędzy godzinami 21 i 7, jest wolna od podatku dochodowego?
Czy należność z tytułu zagranicznej podróży służbowej pracownika będąca wypłatą ryczałtu na nocleg, który to nocleg ma miejsce poza godzinami pory nocnej i nie obejmuje co najmniej 6 godzin pomiędzy godzinami 21 i 7, jest wolna od podatku dochodowego?
Czy wypłacane ryczałty za nocleg na zasadach określonych w przedstawionym przez Wnioskodawcę stanie faktycznym, będą zwolnione z opodatkowania?
W przedstawionym stanie faktycznym, brak jest podstaw prawnych do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej tzw. ryczałtów za noclegi, naliczonych w związku z odbywaniem podróży służbowej.
Czy do zwrotu kosztów podróży służbowej radnego zarówno krajowej jak i zagranicznej ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych określone w art 21 ust 1 pkt 16 lit. b) w związku z art. 21 ust. 1a pkt 13 (winno być art. 21 ust. 13) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.)?
1. Czy do zwrotu kosztów podroży służbowej radnego - zarówno krajowej jak i zagranicznej, ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych, określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b), w związku z art. 21 ust. 13 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy koszt udziału radnych powiatowych w szkoleniach pokrywany z budżetu powiatu stanowi przychód radnego w rozumieniu
Czy wymienione w opisie stanu faktycznego koszty stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów?
zwolnienie z opodatkowania diet otrzymanych przez lekarzy na pokrycie kosztów podróży
sposobu ustalania różnic kursowych powstałych w związku z zagranicznymi podróżami służbowymi pracowników, - konsekwencji podatkowych zwrotu niewykorzystanej zaliczki przez pracowników.