1. Czy rezerwę utworzoną w Banku na podstawie obowiązujących przepisów, w związku z ulokowaniem środków w postaci lokaty terminowej w Banku Spółdzielczym X postawionym następnie w stan upadłości, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu? 2. W przypadku odpowiedzi pozytywnej na pytanie pierwsze - w którym momencie następuje zaliczenie tej rezerwy do kosztów uzyskania przychodu?
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów rezerw utworzonych przez bank na pokrycie wierzytelności z tytułu udzielonego kredytu, których nieściągalność została uprawdopodobniona
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym ogłoszenie upadłości Spółki, a w konsekwencji zamknięcie jej ksiąg rachunkowych, pozostanie bez wpływu na sposób funkcjonowania PGK oraz przyjęty przez PGK rok podatkowy? /pytanie oznaczone we wniosku nr 1/
Sposób ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz sposób sporządzenia zeznania rocznego w związku z ogłoszeniem upadłości obejmującej likwidację majątku.
sposób sporządzenia zeznania rocznego w związku z ogłoszeniem upadłości obejmującej likwidację majątku
obowiązek złożenia deklaracji PIT-38 o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) z uwagi na rozliczenia związane z postępowaniem upadłościowym domu maklerskiego
Kiedy zaliczyć wartość nieściągalnej wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów: w roku, w którym nieściągalność wierzytelności udokumentowano postanowieniem sądu o postawieniu kontrahenta w stan upadłości (2005 r.) czy w latach następnych, w dowolnym momencie do upływu terminu przedawnienia wierzytelności (np. w roku doręczenia Spółce postanowienia sądu, tj. 2006)?
W jakim momencie należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów rezerwę na nieściągalne wierzytelności?
Kiedy - w świetle art. 16 ust. 1 pkt 26 i ust 2a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - można uznać nieściągalność wierzytelności za uprawdopodobnioną i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy aktualizujące dokonane od ww. należności?
Czy przychód wypłacony pracownikowi z tytułu odszkodowania /art. 41" Kodeksu pracy/ z powodu ogłoszenia upadłości pracodawcy podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?