Podatek od towarów i usług, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy planowana w przyszłości sprzedaż działki nr 1 będzie opodatkowana podatkiem VAT.
Kwestia opodatkowania (braku zwolnienia) budynków posadowionych na sprzedawanym gospodarstwie rolnym.
Czy dokonanie podziału majątku wspólnego pomiędzy małżonkami po wprowadzeniu w ich małżeństwie ustroju rozdzielności majątkowej małżeńskiej, obejmującego nieruchomość rolną nabytą przed upływem pięciu lat, co do nabycia której zastosowano zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych (art. 9 ust. 2, winno być: art. 9 pkt 2) w ten sposób, że nieruchomość tą nabył na wyłączną własność jeden z małżonków
Nabycie w spadku nieruchomości rolnej, której część Wnioskodawca dzierżawił, do części obowiązuje służebność, a także nabycie w spadku ciągnika rolniczego.
Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży działek
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości - przeniesienie własności działek przez rolniczą spółdzielnię wytwórczą
Wnioskodawczyni jest zobowiązana do odprowadzenia podatku VAT od otrzymanego odszkodowania w związku z wywłaszczeniem działki na rzecz Skarbu Państwa w części przypisanej do terenu oznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, obowiązującego przed wywłaszczeniem, jako teren przeznaczony pod zabudowę (1 MR, RPm, KP(Z)). Natomiast dla terenu określonego jako bez prawa zabudowy (RP)
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości – upływ pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Opodatkowania świadczenia otrzymanego na podstawie zawartej umowy renty.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za szkody na nieruchomości rolnej.
1. Czy w związku z terminem zakupu gruntu w 2002 r. oraz sprzedaży ich części składowej, według kategorii mas ziemnych (złóż pospolitych) Podatnik był zwolniony od obowiązku wskazania przychodu od odpłatnego zbycia nieruchomości w 2013 r. oraz był zwolniony od podatku dochodowego od uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych, jeżeli w okresie 2 lat od zbycia przeznaczył część ww
w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dzierżawy gruntów
Możliwość zwolnienia z opodatkowania odszkodowania otrzymanego na podstawie ugody sądowej.
Czy w przedstawionej sytuacji należy wystawiać faktury i naliczać podatek VAT (jest to bowiem wynajem prywatny)?
Sprzedaż dwóch działek, wydzielonych z gruntów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej jako rolnik ryczałtowy i podzielonej na 10 działek. Obecnie Wnioskodawczyni nie prowadzi działalności rolniczej podlegają opodatkowaniu 22% stawką podatku.
Czy po stronie Wnioskodawczyni w opisanym stanie faktycznym istnieje obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od ¾ części gospodarstwa nabytego w drodze zasiedzenia, a sprzedanego na rzecz rolnika przed upływem pięciu lat od daty nabycia tego gospodarstwa, na którym od daty sprzedaży będzie prowadzona wyłącznie działalność rolnicza, a nie gospodarcza?
Czy od dochodów z działalności Spółki zarejestrowanej jako Spółka P. powinien być odprowadzany podatek dochodowy od osób prawnych i w związku z tym czy Spółka powinna opodatkowywać dochody z tytułu dzierżawy gruntów, co corocznie czyniła?- Czy w związku z otrzymanym odszkodowaniem Spółka P. słusznie postąpiła traktując przychód z tego tytułu jako wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?- Czy
Brak opodatkowania transakcji sprzedaży zabudowanej nieruchomości rolnej.
Sprzedaż dwóch działek, wydzielonych z gruntów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej jako rolnik ryczałtowy i podzielonej na 10 działek. Obecnie Wnioskodawczyni nie prowadzi działalności rolniczej podlegają opodatkowaniu 22% stawką podatku.