Obowiązek korekty różnic kursowych w związku z wyrokami stwierdzającymi nieważność kredytów lub konieczność zmiany warunków kredytów.
Brak jest podstaw do zwiększenia wartości kosztów uzyskania przychodów, w związku z przyznaniem rabatu przez Spółkę, ponieważ przyznany rabat faktycznie obniża wartość sprzedaży Towarów.
Skutki podatkowe inwestowania w instrumenty finansowe za pośrednictwem zagranicznych banków i instytucji.
Prezentacja zwróconych przez radnych lub potrąconych z bieżących diet kwot w informacji PIT-R.
Ustalenie czy kwota netto Dofinansowania oraz kwota netto Dopłaty do Wykupu będzie stanowiła korektę przychodu w dacie wystawienia noty albo czy ww. kwoty stanowią koszt uzyskania przychodu potrącalny w dacie poniesienia.
Czy w związku z udzieleniem rabatu pośredniego (w formie wydania lub doładowania Kart Paliwowych na rzecz B), Spółka będzie uprawniona do dokonania korekty przychodów poprzez ich obniżenie o wartość wydanych Kart Paliwowych lub wartość doładowania, w okresie wystawienia noty uznaniowej przez Spółkę na rzecz B.
Czy w związku z wypłatą Premii Kwartalnych (rabatów pośrednich), Spółka będzie uprawniona do dokonania korekty przychodów poprzez ich obniżenie, w okresie wystawienia noty obciążeniowej przez B na rzecz Spółki.
Czy otrzymane przez Spółkę: Zaliczka1 i Zaliczka2, do dnia ich finalnego rozliczenia - to jest władczego rozstrzygnięcia dokonanego przez podmiot uprawniony do otrzymania wniosku o rozliczenie przywołanych świadczeń - stanowią zaliczki w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt 1 CIT; - Czy Zaliczka3 otrzymana przez Spółkę, do dnia rozliczenia tejże zaliczki, stanowi zaliczkę w rozumieniu art. 12 ust. 4 pkt
Czy kwoty Rabatów mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
Czy otrzymywane na mocy art. 11 ust. 3 i 7 Ustawy, raty zaliczki na poczet rekompensaty w 2022 r. będą stanowiły dla Spółki przychód na gruncie CIT w momencie ich otrzymania. Czy końcowe rozliczenie rekompensaty będzie skutkowało koniecznością dokonania przez Spółkę korekty przychodów w okresie rozliczeniowym, w którym nastąpi faktyczne rozliczenie rekompensaty.
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Moment ujęcia faktury korygującej, zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów podatkowych, powinien być uzależniony od okoliczności, jakich dotyczy ta faktura.
Czy przyznany Dealerom, APH i PSD Rabat pośredni obniża podstawę opodatkowania Wnioskodawcy podatkiem dochodowym od osób prawnych w rozliczeniu za okres, w którym Wnioskodawca wystawi notę uznaniową zgodnie z art. 12 ust. 3j updop
Czy w świetle art. 9b ust. 2 ustawy CIT, Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania efektywnej korekty przychodów podatkowych dotyczącej różnic kursowych rachunkowych powstających w związku z wystawieniem i uregulowaniem not obejmujących spłaty z tytułu pożyczek, które stanowią Wierzytelności Pożyczkowe uprzednio zbyte do SPV, w części w jakiej zawierają one zrealizowany wcześniej na transakcji Sprzedaży
korekta cen transferowych wynikających z rozliczenia kosztów rzeczywistych
W zakresie skutków podatkowych związanych z przyznaną refundacją na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1409).
w zakresie ustalenia, w jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna ująć dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wystawioną zbiorczą fakturę korygującą dokumentującą rabat udzielony Hurtowni.
W którym roku podatkowym należy rozpoznać dla celów podatkowych opłaty wyrównujące poziom narzutu dla transakcji pomiędzy Wnioskodawcą i X GmbH realizowanej w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 marca 2018 r. i kończącym się 28 lutego 2019 r. w przypadku, gdy zostały one obliczone i udokumentowane w kolejnym roku obrotowym zaczynającym się 1 marca 2019 r. i kończącym 29 lutego 2020 r.?
Ustalenie momentu korekty przychodu wskutek udzielenia opustu po niedotrzymaniu terminów kluczowych przewidzianych w umowie o roboty budowlane i wystawieniu faktur korygujących na Inwestora.
w zakresie ustalenia momentu korekty przychodu z tytułu napraw powypadkowych wykonywanych przez serwis blacharsko-lakierniczo-mechaniczny (likwidacji szkód komunikacyjnych) oraz z tytułu świadczenia usług wynajmu samochodów zastępczych
Moment dokonania korekty przychodu z tytułu wypłaconej gwarancji tytułem bezpodstawnego wzbogacenia.
Czy Spółka jest uprawniona do dokonania korekty przychodów w rozumieniu art. 12 ust. 3j ustawy o CIT, w związku z udzieleniem rabatu na produkty za pomocą noty uznaniowej wystawionej na rzecz Dystrybutora na bieżąco (tj. w okresie w którym zostanie wystawiona nota uznaniowa)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)