Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków bieżących związanych z infrastrukturą wodociągową w trybie art. 90c ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy planowanej sprzedaży lokali oraz możliwość rezygnacji z tego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy oraz zobowiązanie do dokonania korekty podatku naliczonego w związku z zakupem lokali stosownie do art. 91 ust. 2-7 ustawy.
W przypadku gdy zatwierdzenie układu przez Sąd nastąpiło po upływie 90 dni od pierwotnie ustalonych terminów płatności, mieli Państwo obowiązek dokonania korekty odliczonej kwoty podatku wynikającej z nieuregulowanych faktur, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90 dzień od dnia upływu terminu płatności określonego na fakturach.
Brak prawa do złożenia aktualizacji VAT-R, brak prawa do odliczenia podatku VAT, korekta podatku naliczonego.
Możliwość dokonania korekty przeszłych wydatków odliczanych przy zastosowaniu prewspółczynnika ustalonego według metody ilościowej, w trybie art. 90c ust. 3 ustawy.
Jest Pani zobowiązana do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego wynikającego z nieuregulowanej faktury, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90. dzień od dnia upływu terminu płatności określonego w tej fakturze.
Interpretacja ogólna w sprawie opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez jednostki samorządu terytorialnego polegających na instalacji systemów odnawialnych źródeł energii oraz usuwaniu azbestu w związku wyrokami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 30 marca 2023 r. w sprawach C-612/21 Gmina O. i C-616/21 Gmina L.
Brak możliwości korekty przez dostawcę zagranicznego podstawy opodatkowania w razie udzielenia rabatu pośredniego jego „niebezpośredniemu” kontrahentowi oznacza, że ten kontrahent będący podmiotem krajowym nie ma obowiązku obniżenia związanego z taką dostawą podatku naliczonego. Ponieważ Dostawcy zagraniczni nie będą dokonywać korekty (obniżenia podatku należnego) - gdyż pomiędzy Spółką a Dostawcami
Są Państwo zobowiązani do dokonania korekty odliczonej kwoty podatku naliczonego wynikającego z nieuregulowanych faktur, w rozliczeniu za okres, w którym upłynął 90. dzień od dnia upływu terminu płatności określonego w fakturach.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego oraz do zwrotu podatku VAT zapłaconego w związku z realizacją inwestycji przez Spółkę jako podmiot niebędący czynnym podatnikiem VAT, prawo do dokonania korekty podatku naliczonego po zarejestrowaniu Spółki jako podatnik VAT czynny oraz sposób dokonania ww. korekty.
Brak dokonania rejestracji na potrzeby VAT jako odrębnego podatnika od Spółki, nieuznania transakcji wykonywanych przez Oddział na rzecz Spółki za podlegające opodatkowaniu, ochrony wynikającej z wydanej interpretacji z . dla Państwa Spółki odnośnie czynności wykonywanych na rzecz Spółki i innych oddziałów będących członkami lokalnych grup VAT, uprawnienia do kontynuowania wszystkich rozliczeń VAT
Obowiązek dokonania korekty podatku naliczonego, związanego z nabyciem Nieruchomości, który pomniejszył podatek należny Podatnika – w odniesieniu do udziału Małżonki w Nieruchomości, oraz brak obowiązku dokonania takiej korekty – w odniesieniu do udziału Podatnika.
Brak obowiązku korygowania VAT, o dotychczas odliczony podatek od towarów i usług z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem.
Brak obowiązku korekty podatku naliczonego z faktury dokumentującej cenę sprzedaży samochodu oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego z faktur dokumentującej raty leasingowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
Możliwości odliczenia podatku naliczonego w fakturze z 2 czerwca 2021 r. w związku z realizacją projektu.
w zakresie prawa do odliczania 100% VAT od wydatków na raty leasingowe ponoszone na podstawie Umowy, w tym wydatki poniesione na czynsz inicjalny w okresie wykorzystywania pojazdu wyłącznie do celów prowadzenia działalności opodatkowanej oraz uznania, czy w przypadku zmiany sposobu wykorzystania pojazdu użytkowanego na podstawie Umowy, czyli z wykorzystania wyłącznie firmowego na wykorzystanie mieszane
Podleganie opodatkowaniu VAT transakcji sprzedaży Nieruchomości; Brak zastosowania zwolnień z opodatkowania VAT transakcji sprzedaży nieruchomości, o których mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2, 9 i 10a ustawy o VAT; prawo Nabywcy do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z otrzymanej od Zbywcy faktury, dokumentującej Transakcję oraz zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym zgodnie z brzmieniem
Ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym Wnioskodawca jest zobowiązany do zmniejszenia kwoty podatku naliczonego w związku z udzielonym rabatem zgodnie z art. 86 ust. 19a ustawy
Brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego od dokonanych zakupów w związku z rezygnacją ze statusu podatnika VAT czynnego.
korekty rozliczeń podatkowych i utratą prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez leasingodawcę a dokumentujących należności wynikające z umowy leasingu
Podatek od towarów i usług w zakresie braku konieczności dokonania korekty rozliczeń podatkowych oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez leasingodawcę a dokumentujących należności wynikające z umowy leasingu.