Określenie, czy w związku z czynnościami dokonywanymi przez Wnioskodawcę dojdzie do obowiązku uiszczenia przez Niego podatku od towarów i usług w związku z dokonaniem importu towarów oraz stwierdzenia, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Możliwość odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupu hologramów i opakowań oraz w związku z importem słuchawek; zakres i sposób realizacji prawa do odliczenia.
Możliwość stosowania procedury uproszczonej rozliczania podatku z tytułu importu towarów przy spełnieniu warunków, o których mowa w art. 33a ust. 1 ustawy.
w zakresie wykazywania w ewidencji prowadzonej dla potrzeb VAT danych, w tym NIP, Wnioskodawcy jako dostawcy w związku z dokonanym importem towarów
W zakresie wpływu korekty wzajemnych rozliczeń w celu wyrównania zakładanego poziomu dochodowości na wysokość VAT z tytułu dokonanych transakcji.
Obowiązek rejestracji Spółki jako podatnika VAT w Polsce, rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce oraz prawo do zwrotu podatku VAT naliczonego
W zakresie określenia podmiotu zobowiązanego do rozliczenia dostawy towarów na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
odpowiedzialność przedstawiciela bezpośredniego za rozliczenia VAT reprezentowanego importera
Rozliczenie podatku należnego oraz podatku wynikającego z decyzji organu celnego na podstawie art. 33a ust. 12 ustawy o VAT.
W zakresie niezgodności polskich przepisów z Dyrektywą Rady 2006/112/WE oraz możliwości zastosowania stawki 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
określenie podmiotu zobowiązanego do rozliczenia dostawy towarów na terytorium Polski
wymóg przedstawienia przez Spółkę naczelnikowi urzędu celnego zaświadczeń o braku zaległości we wpłatach należnych składek na ubezpieczenie społeczne oraz we wpłatach poszczególnych podatków stanowiących dochód budżetu państwa, będzie spełniony również poprzez złożenie przez Spółkę oświadczenia, o którym mowa w art. 33a ust. 2a ustawy, pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w ust. 2b ww. artykułu
W zakresie rejestracji dla celów podatku VAT w Polsce oraz zwrotu podatku
w zakresie rozliczenia podatku należnego z tytułu importu towarów przez podatnika korzystającego z usług agencji celnej reprezentującej podatnika na podstawie przedstawicielstwa bezpośredniego
Koszty i przychody którego roku podatkowego 2008, czy 2009 zwiększają różnice kursowe, ustalone na zobowiązaniach w przypadku, gdy faktura kontrahenta, zapłata oraz powstałe różnice kursowe ujęte są w księgach 2008 roku, natomiast dostawa towarów miała miejsce w roku 2009?
Czy stosowana dotychczasowa praktyka w przedmiocie refakturowania usług utylizacji jest prawidłowa
Jak przeliczać zobowiązania wyrażone w walutach obcych i różnice kursowe z tytułu ponoszenia wyrażonych w walutach kosztów delegacji pracowników? Spółka nabywa towary i usługi z krajów Unii Europejskiej, importuje towary z państw spoza Unii, na które otrzymuje dowód odprawy celnej JDA SAD, ponosi wydatki związane z delegacjami pracowników za granicę, sprzedaje do krajów Unii i eksportuje towar. 1472
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia miesiąca, w którym Spółka ma prawo dokonać korekty deklaracji VAT -7 i wykazać podatek naliczony. Spółka stoi na stanowisku, iż prawo do obniżenia podatku należnego o naliczony wynikający z importu towarów przy zastosowaniu procedury uproszczonej przysługuje w styczniu lub lutym 2004r. 1471/NUR1/443-449/05/AP, postanowienie
Podatnik zapytuje czy jest obowiązany opodatkować podatkiem VAT dostawę części do budowy statku, z terytorium państwa trzeciego, przez zlecającego budowę kontrahenta, posiadającego siedzibę na terytorium Holandii.
Co oznaczają pojęcia "dzień zarachowania kosztu", "dzień poniesienia kosztu"? Jak określić średni kurs w przypadku otrzymania faktury kosztowej drogą elektroniczną? Jak określić dzień zarachowania kosztu w przypadku importu towarów, gdy Spółka otrzymuje JDA SAD oraz gdy towar został wydany z magazynu wcześniej niż Spółka otrzymała JDA SAD?
Pytanie Podatnika dotyczy zasad opodatkowania podatkiem od towarów i usług przyznanego Spółce rabatu dotyczącego importu towarów.
Rolnik ryczałtowy nabył w dniu 28 kwietnia 2004 roku we Francji sieczkarnię. Dnia 1 maja 2004 roku przekroczył z w/w towarem granicę Polską. Podatnik pyta czy jest zobowiązany do zapłaty podatku czy też transakcja jest zwolniona.