Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji w zamian za płacone za pośrednictwem organizacji krajowej składki członkowskie oraz wykazania importu usług.
Rozpoznanie importu usług w Polsce, złożenie deklaracji VAT- 9M oraz brak obowiązku rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
Brak obowiązku rejestracji dla celów VAT i braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Uznanie czynności wykonywanych przez Pośrednika na rzecz Państwa za import usług zwolnionych od podatku VAT.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Obowiązek wystawienia rachunku lub faktury z tytułu świadczenia usługi wynajmu pokoju lub wynajmu pokoju wraz z wyżywieniem na rzecz osób fizycznych, oraz obowiązek zarejestrowania się jako czynny podatnik VAT UE oraz składania deklaracji VAT-9M za okres, w którym nastąpił import usług w przypadku korzystania z usług portali rezerwacyjnych mających swoją siedzibę na terenie państw Unii Europejskiej
Rozpoznanie importu usług oraz obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE.
Termin roczny na złożenie wniosku o uzyskanie zwrotu akcyzy biegnie od czynności faktycznej, którą jest dostawa wewnątrzwspólnotowa, tj. przemieszczenie samochodów osobowych z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego.
Czynność wymiany silnika w samochodzie osobowym nie jest wskazana w przepisach jako czynność opodatkowana podatkiem akcyzowym.
Rezygnacja ze zwolnienia z VAT dla importu i refakturowania usług finansowych.
Braku obowiązku rejestracji do celów podatku VAT oraz rozliczania podatku z tytułu importu usług lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
brak konieczności spełnienia dodatkowych warunków formalnych dla zastosowania zwolnienia od akcyzy, na podstawie art. 30 ust. 9 pkt 6 ustawy, alkoholu etylowego zawartego w nadzieniu; brak obowiązku dokonania zgłoszenia rejestracyjnego
brak obowiązku rozpoznania importu usług na terytorium Polski oraz brak odliczenia podatku naliczanego z tytułu nabycia usług od Kontrahenta
Kwestia prawidłowości przeliczenia na złote wartości wyrażonych na dokumentach celnych dla potrzeb podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca jest zobowiązany do rozliczenia na terytorium Polski importu usług w momencie powstania obowiązku podatkowego, gdzie za moment powstania obowiązku podatkowego w przedmiotowej sprawie należy uznać datę efektywną.
brak obowiązku rozpoznania importu usług w związku z nabyciem przez Spółkę usługi przeprawy promowej
Brak obowiązku rozpoznania importu usług w związku z przekazaniem Partnerowi refundacji kosztów we wspólnym przedsięwzięciu.
Obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE oraz brak obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nabywanych usług od podmiotów zagranicznych i rozliczania podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy, a w konsekwencji do naliczania i odprowadzania podatku VAT od nabytych usług oraz brak obowiązku składania deklaracji VAT-9M.
Określenie, czy w związku z czynnościami dokonywanymi przez Wnioskodawcę dojdzie do obowiązku uiszczenia przez Niego podatku od towarów i usług w związku z dokonaniem importu towarów oraz stwierdzenia, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do rejestracji jako czynny podatnik podatku od towarów i usług.
rozpoznanie importu usług z tytułu nabycia utworów z wizerunkami zawodniczek i rozliczenie tej transakcji
rozpoznanie importu usług z tytułu nabycia utworów z wizerunkami zawodniczek i rozliczenie tej transakcji
obowiązek rozpoznania i rozliczenia importu usług na terytorium kraju