Dotyczy ustalenia: • czy w sytuacji braku możliwości uzyskania danych koniecznych do wystawienia faktury VAT RR (m. in. imię i nazwisko, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego sprzedawcy) Wnioskodawca ma prawo udokumentować zakup produktów rolnych na giełdzie poprzez wystawienie dowodu wewnętrznego niezawierającego w swej treści oznaczenia strony sprzedającej i na podstawie takiego dowodu wewnętrznego zaliczyć
Czy Wnioskodawca od dnia 1 stycznia 2017 r. ma prawo dodatkowego dokumentowania nabycia od podwykonawców robót budowlanych dokumentem własnym w jednym egzemplarzu o nazwie faktura wewnętrzna, przy jednoczesnym przyjęciu zasady, że kwota podatku należnego z wyżej wymienionej faktury wewnętrznej będzie ewidencjonowana przez Wnioskodawcę w ewidencji sprzedaży prowadzonej do celów podatku od towarów i
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy, moment powstania obowiązku podatkowego w dacie wystawienia faktury wewnętrznej oraz wykazanie transakcji w informacji podsumowującej.
Czy przyjęte uproszczenie odnośnie księgowania i wykazywania wartości w PLN na fakturze wewnętrznej i w rejestrach VAT jest poprawne?
Czy podatnik prawidłowo dokumentuje ewidencję obrotów i kwot należnego podatku VAT stosując faktury wewnętrzne VAT, rozliczając sprzedaż posiłków osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i nie żądającym wystawienia faktur VAT, za które wpływają wpłaty na konto bankowe Stołówek Gminnych: a) od rodziców uczniów szkół dokonujących przelewów kwot wygenerowanych przez system w trakcie zakupu
Opodatkowanie transakcji zakupu parkomatów oraz usług serwisowych jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz importu usług, obowiązek rejestracji jako podatnik VAT-UE, wystawianie faktur wewnętrznych i prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych, oraz w zakresie udokumentowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Czy po przekształceniu auta w bankowóz typu C Zainteresowany będzie mógł odliczyć 100% podatku VAT od zakupu samochodu oraz 100% podatku VA T od zakupu paliwa do tego auta?
W jaki sposób udokumentować powyższą transakcję dla celów VAT, z uwzględnieniem wewnętrznej faktury korygującej oraz kursu waluty zastosowanego do przeliczenia kwoty wyrażonej w EUR na PLN?
Czy zgodnie z art. 106 ust. 7 czynności wymienione w art. 7 ust. 2 i art. 8 ust. 2, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, nabycia towarów, dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca oraz importu usług, wystawiane są faktury wewnętrzne za dany okres rozliczeniowy i jako podatnik mogę wystawić taką fakturę zgodnie z prawem?
Korekta WNT na podstawie faktur korygujących wystawianych przez dostawców oraz na podstawie not kredytowych wystawianych przez podmiot pośredniczący przy udzielaniu rabatu.
1. Czy pobrany ze strony internetowej i wydrukowany rachunek od kontrahenta zagranicznego będzie stanowił dokument źródłowy do zaewidencjonowania kosztu w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? 2. Jeżeli nie będzie to prawidłowy dokument, to w jaki sposób zgodnie z zasadami prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów należy udokumentować w prowadzonej księdze fakt poniesienia kosztu?
Uprawnienie do skorygowania faktur wewnętrznych nie jest ograniczone jakimkolwiek terminem.
1. opisane czynności, bezpośrednio związane z prowadzonym przez nią przedsiębiorstwem, polegające na nieodpłatnym przekazywaniu towarów klientom Spółki, nie podlegają opodatkowaniu VAT w świetle przepisów ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym od 1 czerwca 2005 r.; 2.opisane czynności, bezpośrednio związane z prowadzonym przez nią przedsiębiorstwem, polegające na nieodpłatnym świadczeniu usług klientom
1. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do wystawienia faktur korygujących i uznania, że nieodpłatne przekazanie siatek rusztowaniowych i ubrań nie jest opodatkowane VAT, ponieważ towar (siatki rusztowaniowe i ubrania robocze) został przekazany na cele ściśle związane z prowadzonym przedsiębiorstwem i stanowi fragment zadań przedsiębiorstwa? 2. Czy Wnioskodawca jest uprawniony do obniżenia obrotu o kwotę
czy uprawnienie Spółki do wystawienia faktur korygujących do wspomnianych faktur wewnętrznych jest ograniczone terminem ?
Czy Spółka ma prawo do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwoty wynikające z wewnętrznych faktur korygujących w rozliczeniu z tytułu podatku VAT za miesiąc listopad 2007r.?
142196 Czy księgowy dokument zastępczy zakupu może być stosowany w przypadku jako dokument dokonania zakupu od rolnika odmawiającego podania danych ?
Czy dostawa dodatkowej ilości towarów jest rabatem w rozumieniu art. 29 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług i czy należy opodatkować podatkiem od towarów i usług dodatkową ilość towarów oraz wystawić fakturę wewnętrzną ?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy prawidłowości praktyki rozliczeń przyjętej przez Spółkę.
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Strona dokonuje sprzedaży detalicznej przez Internet. Strona realizując zamówienia internetowe współpracuje z zewnętrzną firmą kurierską, która dostarcza towar do klienta, pobierając od niego należną kwotę za towar wraz z kosztami przesyłki. Należność, łącznie z kosztami przesyłki, firma kurierska wpłaca na konto Strony w rozliczeniu tygodniowym
Prosimy o zajęcie stanowiska w sprawie rozliczenia podatku od towarów i usług za prywatne rozmowy telefoniczne przeprowadzone przez pracowników. Czy można zastosować jedną fakturę wewnętrzną i podpiąć pod nią zestawienie osób ( z podziałem netto, brutto, VAT ) czy trzeba osobno na każdą osobę wystawiać fakturę VAT ?