Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem i refakturowaniem energii cieplnej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem i refakturowaniem Energii Cieplnej zużywanej w Lokalach i Pustych Lokalach.
Wliczenie refakturowanych opłat eksploatacyjnych takich jak energia cieplna, woda i ścieki związanych z wynajmem hali produkcyjno-magazynowej do limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie dostaw i refakturowania energii cieplnej, alokacja podatku na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy o VAT, sposób ustalenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy, obowiązek dokonania korekty po zakończeniu każdego z lat podatkowych stosowania korekty.
Czy przychód uzyskany przez Spółdzielnię w wyniku zawartego porozumienia, które zwalnia Wnioskodawcę ze zobowiązań finansowych wobec A, uzyskany na podstawie korekt faktur VAT za rok 2021, objęty jest zwolnieniem w podatku dochodowym od osób prawnych, o którym mowa w przepisie art. 17 ust. 1 pkt. 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Na jaki moment Wnioskodawca powinien ustalić dzień powstania
Ustalenie, czy za koszty kwalifikowane działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 18d ust. 2 pkt 2 uCIT, Wnioskodawca może uznać koszty energii elektrycznej, energii cieplnej, wody oraz środków czystości w takiej części, w jakiej energia elektryczna, energia cieplna, woda oraz środki czystości zostały przez Wnioskodawcę zaliczone do prowadzonych prac badawczo-rozwojowych na podstawie przyjętego
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Czy Wnioskodawca winien rozpoznawać wartość netto wynikającą z rekompensaty wskazanej na fakturze zakupu od innego podmiotu jako koszt uzyskania przychodu do podatku dochodowego od osób prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia właściwej stawki podatku VAT dla odsprzedaży mediów najemcom lokali użytkowych, która miała miejsce do dnia 30 czerwca 2020 r.
prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego z tytu3u nabycia mediów odsprzedawanych podmiotom wynajmuj1cym pomieszczenia u?ytkowe.
Czy Wspólnota z tytułu dofinansowania otrzymanego od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej słusznie odprowadziła podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy wydatki, takie jak jednorazowe wynagrodzenie z tytułu ustanowienia służebności przesyłu, dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych, są kosztami pośrednimi innymi niż koszty bezpośrednio związane z przychodami o których mowa w art. 15 ust. 4d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.), które Spółka może rozliczyć podatkowo
Czy Wnioskodawca (Spółdzielnia Eksploatacji Ciepłociągu) jest podatnikiem podatku od towarów i usługi i czy ma obowiązek składać do urzędu skarbowego deklaracje VAT-7?
Pytanie podatnika dotyczy momentu zaliczenia do przychodu faktur wystawionych w miesiącu styczniu 2007 r. a dotyczących usług wykonywanych w miesiącu grudniu 2006 r. jest nieprawidłowe.
Wnoszący zapytanie przedstawił stan faktyczny, z którego wynika, że Spółka wynajmuje przedsiębiorcy lokal użytkowy. Zgodnie z umową najmu najemca płaci czynsz oraz ponosi koszty energii elektrycznej i cieplnej. Koszty te najemca zwraca po otrzymaniu wystawionej przez spółkę refaktury. Podatnik zwraca się o potwierdzenie słuszności reprezentowanego stanowiska, iż odnośnie podatku dochodowego od osób
Czy Podatnik ma obowiązek wystawienia faktury VAT za energię na sąsiedni szpital, co w konsekwencji rodziłoby obowiązek podatkowy w zakresie podatku od towarów i usług z tytułu dostawy energii przez Podatnika na rzecz szpitala sąsiedniego, a jeśli nie, to czy wystawienie faktury przez przedsiębiorstwo energetyczne bezpośrednio na rzecz szpitala sąsiedniego za część zużywaną przez szpital byłoby prawidłowe