Powstanie przychodu podatkowego oraz związane z tym obowiązki płatnika z tytułu wypłaty ekwiwalentu pieniężnego w zamian za rezygnację z objęcia udziałów w spółce z o.o.
Mogą Państwo zaliczyć do kosztów kwalifikowanych na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 i 1a updop, a tym samym odliczyć w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ust. 1 updop wskazane wyżej koszty pracowników ponoszone przez Spółkę oraz sfinansowane przez płatnika składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem pracownikom świadczeń z tytułu pracy zdalnej.
Opodatkowanie ekwiwalentu wypłacanego pracownikom w związku z pracą zdalną.
Koszty prania i suszenia odzieży ponoszone przez kierowców transportu międzynarodowego w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne
Czy należy naliczyć, pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od wypłacanego uprawnionemu pracownikowi ryczałtu za czyszczenie chemiczne umundurowania?
Czy należy naliczyć, pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od wypłacanego uprawnionemu pracownikowi równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ekwiwalentów pieniężnych za zużycie energii elektrycznej wypłaconych emerytom, rencistom, osobom pobierającym zasiłki i świadczenia przedemerytalne oraz wdowom (wdowcom) i sierotom pobierającym rentę po zmarłych pracownikach, emerytach i rencistach?
W którym momencie Spółka powinna rozpoznać koszty uzyskania przychodów, w przypadku, gdy termin wypłaty lub postawienia do dyspozycji wynagrodzenia oraz innych świadczeń na rzecz pracowników nie wynika z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego łączącego strony lub gdy Spółka dokona wypłaty należności po terminie wynikającym z przepisów prawa pracy, umowy lub innego stosunku prawnego
Ekwiwalent za wypłacony za wykorzystaie przez pracowników instrumentów muzycznych
Czy wypłacany ekwiwalent na rzecz Pani B. będzie dla wnioskodawczyni kosztem uzyskania przychodu z tytułu najmu przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych lub czy ten ekwiwalent pomniejszy podstawę do opodatkowania przy opodatkowaniu w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
CIT - w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków wypłacanych zgodnie z Regulaminem Wynagradzania
Czy w przypadku zatwierdzenia do wypłaty dla poszczególnych emerytów i rencistów przez komisję socjalną ekwiwalentów pieniężnych w zamian za paczki żywnościowe lub opał, takie świadczenie podlega zwolnieniu od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (pod warunkiem, iż przyznane świadczenie nie przekroczy kwoty 2.280 zł w roku)?
Czy wypłacany równoważnik pieniężny za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego wypałacany uprawnionym emerytom i rencistom Służby Więziennej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Dotyczy zwolnień przedmiotowych w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu ekwiwalentu otrzymywanego przez emerytów i rencistów Służby Więziennej za remont zajmowanego lokalu.
Czy przychód z tytułu wypłaconego emerytom, rencistom oraz osobom pobierającym rentę rodzinną po zmarłym pracowniku ekwiwalentu pieniężnego za ulgową energię elektryczną podlega opodatkowaniu, czy też korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych?
dotyczy obowiązków płatnika w związku z wypłatą równoważnika pieniężnego za remont lokalu mieszkalnego oraz równoważnika za brak lokalu mieszkalnego
Na podstawie decyzji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej funkcjonariuszom otrzymującym świadczenia emerytalne i rentowe wypłacane są równoważniki pieniężne za remont lokalu mieszkalnego. Czy w 2005 r. płatnik powinien pobierać podatek dochodowy od wypłacanego emerytom i rencistom równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego, a jeśli tak, to jakie obowiązki ciążą
Czy wypłacane przez pracodawcę ekwiwalenty pieniężne w formie określonego ryczałtu za używanie przez pracowników na potrzeby pracodawcy telefaksów, telefonów stacjonarnych, komórkowych, komputerów, łącz internetowych, stanowiących ich własność, bez udokumentowania faktu używania ich do pracy przez pracownika są zwolnione od podatku.
Czy podlega opodatkowaniu świadczenie stanowiące ulgę w odpłatnościach za zużytą energię elektryczną, otrzymane przez rencistę - byłego pracownika Energetyki?
Czy wypłacone prze Bank członkom rodzin zmarłych pracowników, zmarłych emerytów i rencistów świadczenia rzeczowe (w naturze) lub ekwiwalenty pieniężne w miejsce tych świadczeń, stanowiące składnik świadczeń emerytalno-rentowych wypłaconych z zagranicy korzystają ze zwolnienia na podstawie w art. 21 ust. 1 pkt 92 updof?
Czy ekwiwalenty pieniężne wypłacane pracownikom z tytułu części lub całości kosztów zakupionych przez nich usług dostępu do Internetu podlegają zwolnieniu na mocy art. 21 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, biorąc pod uwagę, że pracownicy wykorzystują łącze internetowe do celów służbowych, do wykonywania pracy?
Stan faktycznySpółka wypłacała w 2004 r. i wypłaca w roku 2005 ekwiwalent za pranie odzieży roboczej zatrudnionym pracownikom. Spółka jako pracodawca nie może zapewnić prania, konserwacji, naprawy , odpylania i odkażania odzieży roboczej i zgodnie z przepisami BHP i Kodeksu pracy wypłaca ekwiwalent pieniężny w wysokości kosztów poniesionych przez pracownika. Stanowisko podatnika Zdaniem Spółki zgodnie