W zakresie ustalenia, czy prowadzona przez Spółkę Działalność B+R stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT, co uprawnia do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.
Brak prawa do aktualizacji druku VAT-R i do wyboru zwolnienia od podatku od towarów i usług od 7 lutego 2024 r.
Prawo do rejestracji jako podatnik VAT czynny z datą faktycznego rozpoczęcia działalności gospodarczej.
Możliwość złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem jachtu.
Prawo do rejestracji jako podatnik VAT czynny z datą faktycznego rozpoczęcia działalności, tj. od 1 grudnia 2023 r. oraz zachowania prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów związanych z działalnością opodatkowaną podatkiem VAT za miesiąc grudzień 2023 r. i styczeń 2024 r.
Ustalenie czy prace nad aktualizacjami stanowią działalność badawczo - rozwojową.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP BOX).
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących nabycie i remont lokalu niemieszkalnego przed datą rozpoczęcia działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług, i w związku z tym Wnioskodawca ma prawo do złożenia aktualizacji (korekty) zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R oraz ma prawo do złożenia plików JPK_VAT z deklaracją podatkową.
Określenie wartości przychodu ze sprzedaży przy określaniu statusu małego podatnika.
prawo do odliczenia, na podstawie art. 91 ust. 7 ustawy o VAT, podatku VAT naliczonego wynikającego z faktury wystawionej w czerwcu 2019 r., na zasadach określonych w art. 91 ust. 7c ustawy o VAT, przez dokonanie korekty deklaracji podatkowej za miesiąc, w którym Wnioskodawca zarejestrował się jako podatnik VAT czynny, - prawo do odliczenia, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT podatku VAT naliczonego
możliwości rejestracji jako podatnik VAT czynny oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych i otrzymanych w okresie poprzedzającym rejestrację jako podatnik VAT czynny (pytanie nr 1 wniosku)
Wnioskodawca przy sprzedaży działki występował będzie jako podatnik. Sprzedaż działki będzie opodatkowana podatkiem VAT. Wnioskodawca nie będzie mógł wyrejestrować się jako podatnik VAT po dokonaniu sprzedaży działki. Jednak mając status rolnika ryczałtowego będzie zobowiązany do zgłoszenia aktualizacyjnego VAT-R i zaznaczenia, że wykonuje tylko czynności zwolnione.
Czy wyżej wymienione bony pieniężne NBP, ich wartość nominalna wykupu stanowi przychód ze sprzedaży w rozumieniu art. 4a pkt 10 updop, który definiuje małego podatnika? - Czy przy wyznaczaniu statusu małego podatnika Bank powinien brać pod uwagę przychody z otrzymanego dyskonta od tych bonów, które stanowią przychód z odsetek w Banku do opodatkowania? - Czy Bank przy ustalaniu wartości przychodów
Możliwości odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących koszty kursu do uzyskania uprawnień pilota zawodowego.
możliwości wstecznej rejestracji VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego za okres przed rejestracją
prawo do rejestracji jako podatnika podatku VAT z datą wcześniejszą, a tym samym zachowanie prawa do odliczenia podatku od towarów i usług
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupów dokonanych przed rejestracją Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego.
Prawo do odliczenia podatku VAT od zakupów dokonanych przed rejestracją Wnioskodawcy jako podatnika VAT czynnego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z aktualizacją zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu opłat licencyjnych (w tym Minimalnej Gwarancji)
Obowiązek dokonywania zgłoszeń dotyczących posiadania rachunków bankowych.
1. Brak sukcesji praw i obowiązków podatkowych przy przekształceniu jednostki budżetowej. 2. Brak obowiązku sporządzenia remanentu. 3. Wygasnięcie NIP-u a moment likwidacji jednostki budżetowej.
Czy w przypadku zaciągnięcia kredytu denominowanego i jego spłaty, gdy przy poszczególnych spłatach nastąpi zmiana kursu waluty obcej powodująca waloryzację rat kredytu, powstają różnice kursowe będące kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 1 i 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i będące przychodem zgodnie z art. 12 ust. 2a i 3?