w zakresie możliwości wydania zaświadczenia VAT-25 w przypadku nabycia pojazdu samochodowego na terytorium kraju
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia nowych środków transportu ciągników rolniczych, nabytych jako towary handlowe.
1. Czy Spółka ma obowiązek korygowania kosztów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umów leasingu, które to umowy uległyby rozwiązaniu przed ich upływem? 2. Czy nierozliczoną kwotę dot. wstępnej opłaty leasingowej, w przypadku wcześniejszego rozwiązania umów leasingu, Spółka ma prawo uznać za koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia? 3. Czy dodatkowa opłata (Kwota Rozliczeniowa
Czy usługę najmu powierzchni chłodniczej w przenośnych chłodniach, zlokalizowanych na terytorium RP, świadczoną dla podatnika podatku od wartości dodanej z siedzibą w innym kraju członkowskim UE, należy opodatkować w Polsce, zgodnie z 22% stawką podatku VAT, czy też usługa ta podlega obowiązkowi podatkowemu poza granicami kraju?
Czy Spółka może rozliczać podatek od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów na zasadach ogólnych ze względu na sprowadzenie nowych środków transportu do sprzedaży i pod warunkiem faktycznego dokonania tej sprzedaży, pomimo, że w okresie poprzedzającym sprzedaż pobierała z nich pożytki?
Czy transport pojazdu będącego własnością osoby fizycznej z terenu Niemiec do Polski można interpretować jako podlegający przepisom o wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu (VAT-10) i na tej podstawie nałożyć podatek VAT?
Pytanie o status pojazdu (nowy czy używany) zgodnie z art. 19 ustawy, obowiązek podatkowy w imporcie towarów powstaje z chwilą powstania długu celnego czyli w tym wypadku sprowadzenie pojazdu na teren UE. Niemiecki Urząd Celny uznał pojazd za używany z chwilą powstania długu celnego na podstawie stanu faktycznego.
Czy Wnioskodawca, który dokonał nabycia wewnątrzwspólnotowego nowego środka transportu tylko i wyłącznie w celu dalszej odsprzedaży, był zobowiązany do złożenia deklaracji i zapłaty podatku w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy stosować w przypadku sprzedaży armatorom morskim części do środków transportu morskiego i rybołówstwa morskiego oraz wyposażenia do tych środków?
Czy istnieje obowiązek składania wniosku VAT-23 w przypadku nabycia od kontrahentów unijnych samochodów używanych, w przypadku gdy stanowią one towar handlowy?
Czy w ciężar kosztów uzyskania przychodu z tytułu najmu budynku można wliczyć wydatki takie jak:podatek od nieruchomości,podatek od gruntu,koszty remontu budynku,koszty budowy ogrodzenia oraz zjazdu do pawilonuwprowadzić do ewidencji środków trwałych prywatny samochód osobowy i amortyzować go oraz czy można zaliczyć do wydatków wszelkie koszty związane z jego eksploatacją?
Czy w związku z nabyciem na terytorium innych państw członkowskich Wspólnoty używanych środków transportu celem dalszej odsprzedaży, Podatnik zobowiązany jest do składania informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu (VAT-23) i zapłaty podatku od towarów i usług z tytułu nabycia środka transportu w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego na rachunek urzędu skarbowego
1) Czy Podatnik jest zobowiązany do zapłacenia podatku VAT w trybie art. 103 ust. 4 ustawy o VAT, w sytuacji gdy podatek należny od wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu został już rozliczony w deklaracji VAT-7? 2) Czy naczepy i przyczepy samochodowe są "innymi środkami transportowymi", o których mowa w art. 103 ust. 4 ustawy o VAT? Czy od wewnątrzwspólnotowego nabycia naczep i przyczep jest
Pytanie Podatnika dotyczy uprawnienia do rozliczania podatku naliczonego VAT od zakupu paliw silnikowych, oleju napędowego, gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów oraz innych środków transportu a także części zamiennych?
Jak opodatkować podatkiem VAT samochód ciężarowy pozostały po likwidacji działalności?