Przekazanie przez spółkę cywilną na rzecz dwóch Wspólników udziałów w wysokości 1/2 w składnikach majątkowych w ramach niepieniężnego zwrotu części wkładów nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie będzie korzystać z wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Bez znaczenia dla opodatkowania pozostanie fakt, że ostatecznie kwota wniesionych wkładów będzie równa pierwotnej sumie, bowiem w wyniku dokonanych czynności wpierw dojdzie do obniżenia wartości wkładu, a następnie do jego ponownego podwyższenia do pierwotnej wartości. Zostanie zatem wniesiony do spółki wkład, który spowoduje podwyższenie majątku spółki.
Skutki podatkowe potrącenia wierzytelności oraz obniżenia wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych z tytułu częściowego wycofania wkładu w spółce komandytowej.
Skutki podatkowe wystąpienia Wnioskodawcy ze spółki komandytowej i otrzymania zwrotu wkładów.
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przychody Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w spółce cichej będą stanowiły przychód inny niż przychód z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, zwrot wkładu do spółki cichej na rzecz wspólnika cichego nie będzie skutkował powstaniem przychodu po stronie wspólnika
Dotyczy ustalenia: - czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, dochodem Wnioskodawcy ze spółki cichej będzie tylko ta część dochodu spółki cichej, która przypada Wnioskodawcy zgodnie z ustalonym udziałem w zyskach i stratach spółki cichej; - czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca może uwzględniać ustalony podział zysków w spółce cichej już na etapie opłacania zaliczek na podatek dochodowy
1. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, przychody Wnioskodawcy z tytułu uczestnictwa w spółce cichej będą stanowiły przychód inny niż przychód z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, zwrot wkładu do spółki cichej na rzecz wspólnika cichego nie będzie skutkował powstaniem przychodu po stronie wspólnika
Skutki podatkowe wypłaty przez spółdzielnię mieszkaniową wkładu mieszkaniowego po zmarłym.
powstania dochodu z tytułu zwrotu wkładu niepieniężnego w postaci zobowiązania do wykonywania pracy na rzecz Spółki, a także wypłatą Wnioskodawcy tej wartości w środkach pieniężnych.
Obowiązki informacyjne - przeksięgowanie zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego na rzecz osoby, która wystąpi z roszczeniem o zawarcie umowy o ustanowienie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu na podstawie umowy darowizny.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu częściowego obniżenia wkładu niepieniężnego w spółce komandytowej.
Czynność wniesienia udziału finansowego do wspólnego przedsięwzięcia na pokrycie kosztów poniesionych w procesie ubiegania się o ochronę patentową dla wynalazku, oraz wypłata środków pieniężnych – tj. podział zysków ze wspólnego przedsięwzięcia nie są czynnościami, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy. W konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu.
W wyniku otrzymania przez Wnioskodawcę zwrotu części wkładu &˗ w związku z jego zmniejszeniem &˗ powstanie po stronie Wnioskodawcy przychód podatkowy, który należy utożsamiać z częściowym wystąpieniem wspólnika ze Spółki. Przychód ten Wnioskodawca pomniejsza o wartość opisaną w art. 14 ust. 3 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustaloną w takiej proporcji, w jakiej wycofana
Brak opodatkowania czynności dokonywanych między partnerami konsorcjum, sposób ich dokumentowania oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków dotyczących uczestnictwa w konsorcjum / realizacji celów konsorcjum.
Czy w związku ze zwrotem części wkładu uprzednio wniesionego w całości do Spółki przez Wnioskodawczynię, po stronie Wnioskodawczyni powstaje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku ze zwrotem części wkładu uprzednio wniesionego w całości do Spółki przez Wnioskodawcę, po stronie Wnioskodawcy powstaje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku od zwaloryzowanej kwoty partycypacji?
Powstanie przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych z tytułu częściowego obniżenia wkładu niepieniężnego w spółce komandytowej, określenia źródła tego przychodu oraz kosztów uzyskania tego przychodu.