Skutki podatkowe zwrotu dopłaty wniesionej do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez poprzedniego udziałowca.
czy zwrotu wniesionych przez Wspólnika dopłat, w części przypadającej proporcjonalnie na udziały Wnioskodawcy w Spółce kapitałowej, po stronie Wnioskodawcy generuje przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób prawnych
skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez poprzedniego udziałowca spółki
Należy wskazać, że czynność przekazania udziałowcowi nieruchomości zabudowanej w ramach spłaty dopłat do kapitału nie została wymieniona w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym, czynność ta nie będzie podlegała opodatkowaniu ww. podatkiem zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z wniesieniem dopłaty do SKA lub uzyskaniem prawa do zwrotu wniesionej dopłaty u akcjonariusza SKA powstanie przychód opodatkowany na gruncie ustawy?
Czy w wypadku podjęcia przez zgromadzenie wspólników spółki z o.o. uchwały o zwrocie dopłat zwrócone dopłaty należy zaliczyć do przychodów wspólników (w tym Pana) w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwrócenie Wnioskodawcy dopłat wniesionych do Spółki przez jej dotychczasowego/ dotychczasowych udziałowców spowoduje konieczność rozpoznania przez Wnioskodawcę przychodu podatkowego na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: podatek CIT)?
Czy wolne od podatku dochodowego będą zwrócone dopłaty, których firma A. nie wnosiła a nabyła do nich prawo w związku z zakupem udziałów od poprzedniego wspólnika?
Czy zamierzona przez Spółkę zasada ustalenia podstawy opodatkowania i wysokości podatku dochodowego z tytułu udziału w zyskach osób prawnych jest prawidłowa?Czy wymienione czynności, tj. zwrot dopłat i podział majątku poprzez przekazanie wspólnikom akcji innej spółki podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy kwotę zwrotu części dofinansowania ze środków PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych za 2004 r., otrzymanego na rachunek bankowy w 2004 r. jak i w styczniu 2005 r. należy w całości ująć w deklaracji CIT-2 i informacji CIT-2/O za luty 2005 r.?