Uznanie za przychód do opodatkowania zwrotu na podstawie postanowienia kosztów za zniszczone rzeczy.
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Prawo do odliczenia podatku VAT i brak obowiązku dokonania korekty tego podatku.
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie, z którym w przypadku uszkodzenia towaru w sytuacji przedstawionej w opisie stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego, gdy Wnioskodawca dochowa należytej staranności w zakresie przyjmowania, przechowywania oraz kontroli jakości towaru w trakcie produkcji, Wnioskodawca będzie uprawiony do uznania wartości uszkodzonych towarów
Poniesiony przez Wnioskodawcę (czynnego podatnika VAT) wydatek na wyburzenie zawalonego w wyniku katastrofy budowlanej budynku należy uznać za związany z czynnościami opodatkowanymi. W związku z powyższym Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących czynności wyburzania ww. budynku na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności przekazania odpadów do utylizacji a tym samym uwzględniania tej czynności w prowadzonej dla celów podatku VAT ewidencji oraz wystawienia faktury.
Wydatki poniesione ze zniszczeniem towarów oraz materiałów niewykorzystanych do ich produkcji mają pośredni związek z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT, Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku stosownie do ww. art. 86 ust. 1 ustawy.
brak obowiązku uwzględnienia w remanencie likwidacyjnym utraconego środka trwałego oraz obowiązku dokonania korekty podatku VAT odliczonego przy jego wytworzeniu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów z zamiarem wykorzystania ich do działalności opodatkowanej, a następnie niewykorzystanych do tej działalności z powodu zniszczenia.
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej za zniszczony towar oraz z faktury za jego utylizację.
Korekta podatku VAT naliczonego w związku z wystąpieniem niedoborów niezawinionych. Pożar jako czynnik niezawiniony.
Czy odszkodowanie uzyskane od ubezpieczyciela z tytułu uszkodzonego towaruw wyniku wypadku samochodowego stanowi przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym u wykonawcy usługi transportowej?
w zakresie możliwości zaliczenia otrzymanego przez Spółkę odszkodowania do przychodów podatkowych w przypadku, gdy koszty odszkodowawcze poniesione przez Spółkę: -nie zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki, -zostaną zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki
1. Czy w świetle przepisu § 21 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 lutego 2009 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz. U. Nr 32, poz. 228) dalej: rozporządzenie w sprawie zwolnień i w przypadku całkowitego zniszczenia przedmiotowych papierosów jako nienadających się do spożycia, dalszego przerobu lub zużycia, Spółka ma prawo zwolnić te papierosy od podatku akcyzowego i odzyskać akcyzę
Wnioskodawca wykorzystując przedmiotowe elementy deskowań do czynności opodatkowanych ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury zakupu ww. towarów, pod warunkiem, że towary te będą stanowiły koszt uzyskania przychodu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz brak obowiązku korekty podatku naliczonego od zakupu towarów, które zostały następnie zniszczone.
Czy podatnik uzyskał przychód ze sprzedaży utraconych w trakcie transportu wyrobów, jeżeli nie doszło do realizacji dostawy?
Spółka przeprowadza okresową analizę zapasów. W jej wyniku dokonuje m.in. likwidacji wyrobów gotowych oraz towarów handlowych, które utraciły wartość rynkową i handlową. Czy Spółka zachowuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu towarów handlowych oraz surowców niezbędnych do wytworzenia wyrobów w przypadku dokonywania okresowych ich likiwdacji?
Czy podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej zakup soli, która w wyniku kolizji drogowej uległa zniszczeniu i nie dotarła do odbiorcy?
Czy na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, przysługuje w dalszym ciągu prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu:- towarów i usług użytych do produkcji wyrobów objętych niedoborem stwierdzonym podczas inwentaryzacji, - towarów i usług użytych do produkcji wyrobów, które zostały zutylizowane lub zniszczone, - surowców przeznaczonych do produkcji wyrobów
Czy istnieje obowiązek korekty podatku naliczonego przy nabyciu towarów handlowych, następnie zniszczonych komisyjnie na skutek utraty terminu ważności?